Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3848)
Steinhauf Renata
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.09-1944.10.26
LokalizacjaBarłożno Mątowy Wielkie
Ciepliński Brunon
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1942.05-1945.08.05
LokalizacjaNakło nad Notecią Pałubin Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz przejściowy (filia KL Stutthof) [53.129341642105516, 17.688731724819494] Liniewo
Leyk Franciszka
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.09.01-1939.11
LokalizacjaStare Polaszki
Grochowska Krystyna
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1941.05-1945
LokalizacjaGłodowo Czersk (woj. pomorskie)
Hinc Franciszek
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.09.18-1945.02.01
LokalizacjaRaduń (pow. kościerski)
Wójcik Mieczysław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.25 - ?
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Republika Komi (Rosja)
Wasilczyk Władysław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.19 - ?
LokalizacjaMarkowski Most (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski, gmina Płaska) Markowce (Białoruś, obwód grodzieński, rejon grodzieński) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego)
Gołębiewski Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaDobra Wola (Białoruś, obwód brzeski, rejon łuniniecki), koordynaty: 52°21′05″N 26°54′50″E Perekop (Rosja, obwód archangielski, rejon plesiecki)
Grynblat Uszer
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06 - 1943
Lokalizacja-
Grygianiec Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaKresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski) Cielesze (Białoruś, obwód witebski, rejon głębocki)
Grynblat Uszer
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06 - 1943
Lokalizacja-
Guzikowski Kazimierz
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.13 - 1943
LokalizacjaPolska Rosja
Korzeniowski Eugeniusz
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Gryzowski Gustaw
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaStacja kolejowa Oparino (Rosja, obwód kirowski) Maromitsa (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1 zakład tartaczno-drzewny, Archangielsk (Rosja) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Radomski Józef 1895
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.17 - 1943.02.06
LokalizacjaSiemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86-88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kazachstan Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Rawkowski Mikołaj
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.08
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Szubunia (Rosja, obwód archangielski, rejon winogradowski) Czelabińsk (Rosja) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Kirgistan Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Nowak Jan
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacjarejon zdołbunowski (Ukraina, obwód rówieński) Szujskoe (Rosja, obwód wołogodzki)
Chodynicki Aleksander
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Chamot Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaPerespa (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nianda (Urdoma, Rosja, obwód archangielski)
Kłosowski Mieczysław 1915.03
Temat