Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3810)
Frankiewicz Janina 13.08.1912, Wieliczka
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.10.10-1944.04
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Kon Stanisław (Kohn Shalom) 1910, Praczka
TematTreblinka – obóz zagłady
Data wydarzenia1942.10.01-1943.08.02
LokalizacjaKL Treblinka Niemiecki obóz zagłady Treblinka Częstochowa, Getto
Strawczyński Oskar 1906, Łódź
TematTreblinka – obóz zagłady
Data wydarzenia1942.10.05-1943.08.02
LokalizacjaGrodno (Białoruś), Getto KL Treblinka Niemiecki obóz zagłady Treblinka Częstochowa, Getto Białystok, Getto
Brzoskowski Jan
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1940.05.12-1945
LokalizacjaStary Barkoczyn (pow. kościerski) Nowy Barkoczyn (pow. kościerski) Hedersleben (Niemcy)
Mazur Czesława
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.05-1945
LokalizacjaGrabowo (pow. starogardzki) Wysin Stara Kornica Chojnice Łódź
Rachwał Stanisława 29.06.1906, Rudki (dziś: Ukraina)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.12-1945.05.24
LokalizacjaNakło nad Notecią Bydgoszcz Rajsko (pow. oświęcimski) KL Buchenwald (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Poznań Poręba (pow. pszczyński) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Kraków, ul. Sobieskiego 5 KL Auschwitz I Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Bełżec Niemiecki obóz zagłady Majdanek Niemiecki obóz zagłady Treblinka Wodzisław Śląski KL Treblinka Drezdenko KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Drancy (Francja) Bruksela (Belgia) Zagrzeb (Chorwacja) KL Herzogenbusch (Holandia) KL Theresienstadt (Czechy) Pszczyna Pruszków, Dulag 121 KL Plaszow Berlin (Niemcy) Brzeszcze
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Lechki Ignacy 1929
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Lwowskiej
Data wydarzenia1942.10-1944.06
LokalizacjaPodbuż (Ukraina) Gliwice Biskupice Oławskie
Czajkowski Abram
TematPolacy ratujący Żydów na Kielecczyźnie
Data wydarzenia1942.10-1942.10
LokalizacjaPińczów Tel-Awiw (Izrael) Kielce, ul. Daszyńskiego 6 Rzym (Włochy)
Goebel Mechtylda
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1940.01-1945.03.04
LokalizacjaDziemiany (woj. Pomorskie) Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej Brusy (woj. pomorskie) Lisewo
Gerbatowska Eryka
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11.22-1945.04
LokalizacjaKościerzyna
Chima Jan 24.12.1906, Dobrowoda
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.10-1945.01
LokalizacjaDobrowoda (woj. świętokrzyskie) Słupia (pow. buski), Obóz pracy przymusowej
Zawadzki Bronisław 29.12.1896
TematTreblinka – obóz zagłady
Data wydarzenia1942.09.12-1942.12.15
LokalizacjaWarszawa, ul. Ciepła KL Treblinka Węgrów (pow. węgrowski) Sokołów Podlaski
Krawczyk Halina 02.09.1919
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia1941.08.18-1945.01.23
LokalizacjaWarszawa Koronowo (woj. kujawsko-pomorskie) Lauf an der Pegnitz (Niemcy) Norymberga (Niemcy) Berlin (Niemcy) Fordon (Bydgoszcz), Więzienie ciężkie dla kobiet, ul. Rynek 8
Komar Tadeusz 23.07.1933, Opatów-Lipowa
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1944-1944
LokalizacjaJasionka (woj. lubelskie) Lubartów
Nizioł Michał 16.09.1890, Łańcut
TematPolacy ratujący Żydów w Małopolsce
Data wydarzenia1942.08.22-1942
LokalizacjaRadom Łańcut
Szulc C.
TematWzięci w niewolę
Data wydarzenia1939-1945.03.10
LokalizacjaGarczegorze
Ochnio Ksawery
TematLubelszczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1043.05.09-1945.05.19
LokalizacjaKL Gross-Rosen Turów (woj. lubelskie) Radzyń Podlaski, Areszt Gestapo, ul. Warszawska 5a Lublin
Mankiewicz Franciszek 1898
TematHolocaust – likwidacja getta w Sandomierzu
Data wydarzenia1942.10-1944
LokalizacjaSandomierz, Getto Sandomierz, Cmentarz żydowski, ul. Sucha
Brzuszkiewicz Helena 1914?
Temat