Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3778)
Narkiewicz Józef 29.03.1918
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.10.02
LokalizacjaWilno (Litwa) Worniany (Białoruś) Szonaj (Kazachstan) Kokczetaw (Rosja, obwód akmolski) Ługowoje (Kazachstan) Akmolińsk (Astana, Kazachstan)
Wasilczyk Władysław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.19 - ?
LokalizacjaMarkowski Most (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski, gmina Płaska) Markowce (Białoruś, obwód grodzieński, rejon grodzieński) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego)
Nelszer Otton
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.15 - 1943.03.09
LokalizacjaŁużki (Białoruś, obwód witebski, rejon szarkowszczyński), koordynaty: Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Jelenówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Cudowska Leokadia 15.04.1904, Rogowo (pow. białostocki)
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.07-1942.10.09
LokalizacjaBiałystok Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Orłowo-Rozowo (Rosja, obwód kemerowski) Brześć (Białoruś) Omsk (Rosja, obwód omski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Janaszek Franciszek 1912?, Kielce
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.10-1944.10
LokalizacjaKielce, Koszary Fijałkowskiego (Cmentarz jeńców radzieckich)
Sobczyk Jan 1923?, Kielce
TematSowieci w niemieckiej niewoli
Data wydarzenia1942.10-1944.10
LokalizacjaKielce, Koszary Fijałkowskiego (Cmentarz jeńców radzieckich)
Wieczorek Kazimierz 1893?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.09.30-1944.07
LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski
Zieliński Antoni 12.03.1922, Białaczów
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.10.01-1942.10.31
LokalizacjaBiałaczów, Urząd Gminy, ul. Piotrkowska 12
Hnicka Janina 1918?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13- 1942.09.26
LokalizacjaSzalabaj (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański) Teheran (Iran) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan)
Paszkiewicz Zofia 1917, Katowice
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.06.29-1942.09.27
LokalizacjaKołomyja (Ukraina) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Lwów (Ukraina) Gʻuzor (Uzbekistan)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Bobrow Eugeniusz 1906
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.10.18
LokalizacjaŁomża, Siedziba NKWD, ul. Polowa Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Kożwa (Rosja, Republika Komi) Usa (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Chodynicki Aleksander
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Chamot Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaPerespa (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nianda (Urdoma, Rosja, obwód archangielski)
Nowak Jan
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacjarejon zdołbunowski (Ukraina, obwód rówieński) Szujskoe (Rosja, obwód wołogodzki)
Tkaczuk Bazyli 1919
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.04.04 - ?
LokalizacjaTomachów (Ukraina, obwód rówieński, rejon hoszczański) Moskwa (Rosja) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Łabinsk (Rosja, Kraj Krasnodarski) Tuła (Rosja, obwód tulski) Sierpuchow (Rosja, obwód moskiewski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Mojek Józef 1896?
TematMałopolska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.12.12-1944
LokalizacjaZłotniki (woj. podkarpackie) Borek (Mielec), Nowy cmentarz żydowski, ul. Traugutta 9c Rzeszów Mielec Dębica
Siermińska B.
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1939.09.02-1945.05.09
LokalizacjaKościerzyna KL Stutthof Gdańsk
Siermińska B.
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1939.09.02-1945
LokalizacjaKościerzyna KL Stutthof
Schlagintweit Willi 05.06.1907
Temat