Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3455)
Woroniuk Wacław 1923
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaMilwa-Berezyna (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski) Stiepniak (Kazachstan, obwód akmolski)
Wójcik Wacław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Wójcik Mieczysław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.25 - ?
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Republika Komi (Rosja)
Żołędziewski Paweł 1919.03.20
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.10 - ?
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Bonna Piotr 1887?
TematIntelligenzaktion na Pomorzu – zbrodnia w Rudzkim Moście
Data wydarzenia-
Lokalizacja-
Wasilczyk Władysław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.19 - ?
LokalizacjaMarkowski Most (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski, gmina Płaska) Markowce (Białoruś, obwód grodzieński, rejon grodzieński) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego)
Chodynicki Aleksander
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Chamot Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaPerespa (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nianda (Urdoma, Rosja, obwód archangielski)
Nowak Jan
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacjarejon zdołbunowski (Ukraina, obwód rówieński) Szujskoe (Rosja, obwód wołogodzki)
Tkaczuk Bazyli 1919
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.04.04 - ?
LokalizacjaTomachów (Ukraina, obwód rówieński, rejon hoszczański) Moskwa (Rosja) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Łabinsk (Rosja, Kraj Krasnodarski) Tuła (Rosja, obwód tulski) Sierpuchow (Rosja, obwód moskiewski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Mojek Józef 1896?
TematMałopolska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.12.12-1944
LokalizacjaZłotniki (woj. podkarpackie) Borek (Mielec), Nowy cmentarz żydowski, ul. Traugutta 9c Rzeszów Mielec Dębica
Siermińska B.
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1939.09.02-1945.05.09
LokalizacjaKościerzyna KL Stutthof Gdańsk
Siermińska B.
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1939.09.02-1945
LokalizacjaKościerzyna KL Stutthof
Warchołek Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaLesosibirsk (Rosja, Kraj Krasnojarski) Krasnojarsk (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Wilkowski 1910
Temat