Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (3257)
Grzymajło Bronisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.24
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Hauptman Karol
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.21-1941.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Urbańczyk Władysław Marcin 1891
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.16 - 1941.09.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Stacja kolejowa Łapy (Polska, województwo podlaskie) warsztaty kolejowy budowy mostów (ul. Warsztatowa 1, Białystok) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Miętkowski Henryk 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.14-1942.10.12
LokalizacjaKobryń (Białoruś), Więzienie, ul. Sawieckaja 65 Taszkient (Uzbekistan) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Tadeusiak Franciszek 1901
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Wiecki Jan
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11-1941.03
LokalizacjaGrabowo (pow. starogardzki) Chotycze Klincz (Wielki Klincz) Toruń Głodowo (woj. pomorskie) KL Stutthof Wysin
Maciejko Jan 1923.03.23
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.11.10-1941.08
LokalizacjaStacja kolejowa Juraciszki (Białoruś, obwód grodzirńdki, rejon iwiejski) Pawłodar (Kazachstan) Aktobe (Kazachstan) Żolboldy (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon aktogajski) Koziewicze (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski)
Janczarski Teofil 1884.04.28
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.04
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Druja (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski), Koszary Korpusu Ochrony Pogranicza Słobódka (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Opsa (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Brasław (Białoruś, obwód witebski), Areszt śledczy, Budynek Starostwa Powiatowego, ul. Sowiecka 119 Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Święciany (Litwa, okręg wileński), Więzienie NKWD, ul. Stoties 8 Mariinsk (Rosja, obwód kemerowski), koordynaty: Gulistan (Uzbekistan, wilajet syrdaryjski), koordynaty:
Grodyński Stanisław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.10.01
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) rejon ałdański (Rosja, Republika Jakucja) Grudziądz (Polska, województwo kujawsko-pomorskie) Buszcza (Ukraina, obwód rówieński) Lwów (Ukraina)
Taratuta Piotr 1895
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.11.24
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Winnica (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Bracławśka 2 Kijów (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Żowtnewoji rewoluciji 1 (al. Herojiw Nebesnoji Sotni 1) Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Lefortowo”, ul. Lefortowskij wał 5 Orzeł (Rosja), więzienie NKWD, ul. Krasnoarmiejskaja 10 Pawłodar ( Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski)
Drozdowicz Kazimierz 1922.01.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.18 - 1941.09.10
LokalizacjaRejon miorski (Białoruś, obwód witebski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) Gayrat (Uzbekistan, wilajet samarkandzki)
Rybak Jan
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.10.30 - 1942.02.01
LokalizacjaTarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Podwołoczyska (Ukraina, obwód tarnopolski) Wołoczyska, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Magnitogorsk (Rosja, obwód czelabiński), Więzienie NKWD ul. tankistow 19
Telega Marcin
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.09
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Litene (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Swendrowski Tadeusz 1910?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23-1941.08.25
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Zwierzyński Wacław 1908.11.22
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.10.18 - 1942.02.27
LokalizacjaIwieniec (Białoruś) Wołożyn, starostwo powiatowe (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński) Wołożyn (Białoruś, obwód miński), więzienie śledcze, ul. Czapajewa 4 Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Tobolsk (Rosja, obwód tiumeński), Więzienie NKWD (Zamek więzienny), pl. Czerwony 5 Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Chabros Józef 1910.02.25
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941.07.14
LokalizacjaWłodzimierz Wołyński Łuck (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Republika Komi (Rosja) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Filipiński Tomasz
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.27-1941.09.15
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Fojcik Wilhelm 1897.04.17
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.15-1941.09.23
LokalizacjaStarobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarnopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Husiatyn, stacja kolejowa (Ukraina, obwód tarnopolski) Zaleszczyki (Ukraina, obwód tarnopolski) Lwów (Ukraina) Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Sądowa Wisznia (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Babin (Ukraina, obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Folitarczyk Bronisław 1908
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1942.01.15
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tuligłowy (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Omeliany (Wielika Omeliana, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilno (Litwa)
Florkiewicz Edward
Temat