Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (151)
Cwirko-Gudycki Ludwik 1891
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1942.01.10
LokalizacjaMołczadź (Białoruś, obwód brzeski, rejon baranowicki) Słonim (Białoruś), Więzienie, ul Sowiecka 56 Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Niehorele (Białoruś, obwód miński, rejon dzierżyński)
Bzik Wacław 1909?
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.06
LokalizacjaRejon tajszecki (Rosja, obwód irkucki) Tajszetłag (Rosja, obwód irkucki) Taszkent (Uzbekistan)
Czapiński Marian
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1939.10
LokalizacjaKozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy
Czyż Henryk
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1943
LokalizacjaTarnopol (Ukraina) Frydrychówka (Wołoczyska, Ukraina), Obóz przejściowy Kozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy
Fabiszewski Henryk 10.02.1894
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.22
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Hołowacz Ignacy 1900?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10.03-1941.10.09
LokalizacjaBiłgoraj (woj. lubelskie) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Tobolsk (Rosja, obwód tiumeński), Więzienie NKWD (Zamek więzienny), pl. Czerwony 5 Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Iwaśków Michał 14.03.1914
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.03-1941.09.27
LokalizacjaCzortków (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Połtawa (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Konopko Jan 1900?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1941.08.25
LokalizacjaZawiasy (Litwa) Połąga (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Künstler Stanisław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.27-1943
LokalizacjaTarnopol (Ukraina) Wołczuchy (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina) Winniki (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Putywl (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD (Klasztor Sofroniewski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Butyrki”, ul. Nowosłobodskaja 45c5 Małachowka (Rosja, obwód moskiewski), „Willa Szczęścia” Kijów (Ukraina) Worożba (Ukraina) Briańsk (Rosja, obwód briański) Jarosław (Rosja, obwód jarosławski)
Zelent Bogusław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.08-1941.06.23
LokalizacjaHoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Brzóska Wacław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.08.28-1941.09.14
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Druskieniki (Litwa, okręg olicki)
Busk Kazimierz 1920
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.05-1941.09.11
LokalizacjaFarap (Turkmenistan, wilajet lebapski) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Butscher Artur 1894
TematNa zesłaniu – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06-1942.02.14
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Saryasja (Uzbekistan, wilajet surchandaryjski) Denov (Uzbekistan, wilajet surchandaryjski) Duszanbe (Tadżykistan) Rejona szarjiński (Rosja, obwód kostromski) Lwów (Ukraina)
Bajorek Zygmunt 1915?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.02.19
LokalizacjaLwów (Ukraina) Komsomoł (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański) Semej (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Biler Romuald 1912.02.06
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.09-1942.03.29
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Karmeliuka 9 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Workutłag (Rosja, Republika Komi) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Teheran (Iran)
Kulesza Stefan 1904?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939-1941.09.15
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Półwysep Kolski (Rosja, obwód murmański) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Kuryłowicz Piotr 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.12-1942
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Augustów (woj. podlaskie), Budynek Zarządu Wodnego, ul. 29 Listopada 5 Brześć (Białoruś) Workuta (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Kusiak Bolesław 17.10.1899
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06.06-1942.04.24
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), ul. św. Łazarza 5 (ul. Grabowskiego 5) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Workuta (Rosja, Republika Komi)
Jankowski Roman 07.08.1901
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.08.19-1942.01.02
LokalizacjaNowa Wilejka (Wilno, Litwa) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Wrewskij (Olmazor, Uzbekistan)
Januchowski Antoni 1900
Temat