Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (425)
Gołąb Jan 1899
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1941.09.08
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Skniłów (Lwów, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Rodatycze (Ukraina), Obóz przejściowy
Adamski Antoni 1894?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.06 - 1942.02.04
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Godlewo Wielkie Zaręby Kościelne Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Krutaja (Rosja, Republika Komi)
Bochnik Kasper 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.12
LokalizacjaNiżnieudinsk (Rosja, obwód irkucki) Uk (Rosja, obwód irkucki) Taszkent (Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Bochno Michał 1903?
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08
LokalizacjaRepublika Komi (Rosja) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Bodnar Michał 1899?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.14
LokalizacjaBorki Wielkie (Ukraina) Przemyśl Wołoczyska (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Tetkino (Rosja, obwód kurski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Tarnopol (Ukraina)
Boguski Aleksander 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.07 - 1942.02.17
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Nukus (Uzbekistan) Kokczetaw (Kazachstan) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan)
Bogusz Zygmunt 1897?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.02.06 - 1941.09.26
LokalizacjaKowno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Obwód archangielski (Rosja) Ługowoje (Kazachstan)
Bondus Piotr 1904?
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.04.10 - 1942.02.17
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Jezupol (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Magadan (Rosja, obwód magadański)
Bojarski Jan 1899
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.10
LokalizacjaCharitonowo (Rosja, obwód archangielski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan)
Bonchort Zygmunt 1897?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.27 - 1941.09.08
LokalizacjaChełm Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Angielówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wójtowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złoczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złoczów (Ukraina)
Bysiewicz Alfred 1895
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.08.18 - 1941.08.14
LokalizacjaŻytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Racki Wawrzyniec 1904
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.15 - 1941.10.15
LokalizacjaZambrów (Polska) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Czerwony Bór (Polska), Stacja kolejowa Brin-Nawołok (Rosja, obwód archangielski, rejon chołmogorski) Archangielsk (Rosja), Więzienie NKWD „Zamek więzienny”, ul. Popowa 22
Radtke Józef 1900.02.25
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.08.23
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Zdołbunów (Ukraina) Łuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hołownica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytomierz (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Radomski Józef 1895
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.17 - 1943.02.06
LokalizacjaSiemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86-88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kazachstan Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Rodziewicz Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.21 - 1942.04.01
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Syzrań (Rosja, obwód samarski), więzienie śledcze №2, ul. Chlebcewicza 1 Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Rafinski Aleksander
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Kowno (Litwa), stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Ralf Witold 1918
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.07.08 - 1941.09.01
LokalizacjaŁuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65
Rapa Stefan 1895
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.09.08
LokalizacjaSuchona (Rosja, obwód archangielski, rejon niandomski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rataj Tomasz
Temat