Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (28)
Sawicki Alfred 1905?
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.10.19-1942.09.21
LokalizacjaWołkowysk (Białoruś) Komsomolsk nad Amurem (Rosja, Kraj Chabarowski) Chabarowsk (Rosja, Kraj Chabarowski) Nikołajewsk nad Amurem (Rosja, Kraj chabarowski)
Frączak Stefan 1901
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.01
LokalizacjaStołpce (Białoruś) Brześć (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Fabiszewski Henryk 10.02.1894
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.22
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Tokarz Daniel 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.10-1942.02.26
LokalizacjaKłodzienko (Ukraina) Kulików (Ukraina) Lwów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kirowa 32 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Margʻilon (Uzbekistan)
Jankowski Zbigniew 1925?
TematNa zesłaniu – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.01.12
LokalizacjaRadziwiłłów (Ukraina) Christoforowo (Rosja, obwód kirowski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Łabuda Wojciech 1900
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.03.17-1942.11.09
LokalizacjaKołomyja (Ukraina), Więzienie NKWD, al. Wolności (ul. Lesi Ukrainki 32) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Samarkanda (Uzbekistan)
Terlecki Emilian 1919?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.02
LokalizacjaŻarula (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Narkiewicz Józef 29.03.1918
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.10.02
LokalizacjaWilno (Litwa) Worniany (Białoruś) Szonaj (Kazachstan) Kokczetaw (Rosja, obwód akmolski) Ługowoje (Kazachstan) Akmolińsk (Astana, Kazachstan)
Dopierała Wincenty 1908
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.24 - 1941.09.14
LokalizacjaOlita (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa) Mołodeczno (Białoruś) Orsza (Białoruś) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Babynino (Rosja, obwód kałuski, rejon babyński) Moskwa (Rosja) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Jarosław (Rosja, obwód jarosławski) Iwanowo (Rosja, obwód iwanowski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Arzamas (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Arzamas II (stacja kolejowa, Rosja, obwód niżnonowogrodzki, okręg arzamaski ) Ruzaewka (Rosja, Republika Mordowia, rejon ruzajewski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Herbełko Jan 1921
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.31
LokalizacjaLesko Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Uchta (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Hać Walerian
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia09.1939-1941
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Wawrzyniak Boleslaw 23.07.1913, Petersburg
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.01 - 1941.09.14
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Brześć (Białoruś) Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Werner Mieczysław 28.01.1914
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.19 - 1943
LokalizacjaPrzemyśl Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Republika Komi (Rosja)
Wesołowski Dymitr 1904?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia01.08.1944-01.1945
LokalizacjaKamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Kozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Holyszówka (Ukraina, Obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Antopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Mikulińce (Ukraina)
Wieczorek Wilhelm 1917?
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.09.26 - 1941.08.26
LokalizacjaSuchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Wielgorz Edward
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.12 - 1942.09.28
LokalizacjaPiatiletka (Rosja, obwód omski, rejon tarski) Omsk (Rosja, obwód omski) Margʻilon (Uzbekistan)
Szlifierz Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939-1941
LokalizacjaOlesko (Ukraina), Zamek Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Szonert Tadeusz 1918?
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.01.27
LokalizacjaSibłag (Rosja, obwód nowosybirski) Białystok Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Dżałał-Abad (Kirgistan)
Szotkowski Wiktor 1915?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24-1941.08.22
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamionka Las (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zimna Woda (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Shahrisabz (Uzbekistan)
Szpakowski Łukasz 15.02.1913, Miesiatycze (dziś: Białoruś)
Temat