Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1024)
Czajkowska Danuta 04.08.1921, Pułtusk
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.01-1944.04
LokalizacjaKL Majdanek
Garniewicz Stanisław 1884
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.17-1941.12.28
LokalizacjaRówne (Ukraina) Białystok, Dworzec kolejowy, ul. Kolejowa 9 Tarnopol (Ukraina) Dubno (Ukraina) Wilno (Litwa), Gmach Dyrekcji Kolei, ul. Słowackiego 12 (ul. Mindaugo 12) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Gwóźdź Wincenty 1895
TematNa zesłaniu – Republika Mari El
Data wydarzenia1939.09.01 - 1941.04.23
LokalizacjaSzarlej (Piekary Śląskie); ulica Złota 3 Lwów (Ukraina) Kukszary (rejon Kilemarski, Republika Mari El, Rosja) saratowski rejon (obwód saratowski, Rosja) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Patelka Marian 12.04.1904, Pawłowice
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1943
LokalizacjaZłoczów (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sapożyn (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hołownica (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Lwów (Ukraina) Złotonosza (Ukraina)
Habera Stanisława 13.04.1917, Miedziana Góra (pow. kielecki)
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939-1942.08
LokalizacjaKowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina), Więzienie NKWD (Zamek) Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Republika Komi (Rosja) Gʻuzor (Uzbekistan) Mokwin (Ukraina) Samarkanda (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Olczyk Apolinary 1896.07.14
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.24 - 1941.08.24
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Idzikowski Lucjan
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09-1941
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tokmak (Kirgistan)
Schmidt Rudolf 17.03.1912,
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.17-1942.03.14
LokalizacjaJarosław (woj. podkarpackie) Sieniawa (pow. przeworski) Sanok Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Charków (Ukraina) Obwód archangielski (Rosja)
Sokołowski Andrzej
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939-1943
LokalizacjaLwów (Ukraina) Workuta (Rosja, Republika Komi)
Majewicz Mikołaj 1900?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939-1942.02.02
LokalizacjaSuchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Mikołajewicz Teodor 1903
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.19-1942.04.19
LokalizacjaWilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Kruszewski Mieczysław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939-1943
LokalizacjaSambor (Ukraina) Winnica (Ukraina) Charków (Ukraina) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski)
Skorzyński Ryszard
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1939.09.01-1945
Lokalizacja-
Klahr Jerzy
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.17-1943
LokalizacjaKijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Uchta (Rosja, Republika Komi) Kowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Charków (Ukraina)
Mazgaj Andrzej 1897?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.07.15-1943
LokalizacjaPliskowola
Maceś Rudolfina
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940-1941.10
LokalizacjaZaleszczyki (Ukraina) Moskwa (Rosja) Czernihów (Ukraina) Dżałał-Abad (Kirgistan) Republika Mordowii (Rosja)
Munczek Leokadia 02.06.1906
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08.24
LokalizacjaObwód dżalalabadzki (Kirgistan) Margʻilon (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gajdel Amelia 01.10.1908, Czuprynowo
TematArchipelag Gułag – Republika Mordowii
Data wydarzenia1939.12.27-1943.03.06
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Gomel (Homel, Białoruś) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Gʻuzor (Uzbekistan) Potʹma (Rosja, Republika Mordowii)
Goreglad Jan 17.08.1918
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.17-1942
LokalizacjaHorodyszcze (Białoruś, obwód brzeski, rejon piński) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki), Zawod imieni Stalina (ZIS) № 92, Szosa Sormowskoje 21 Moskwa (Rosja)
Górnicki Jan 1903
Temat