Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (15)
Dragon Szlama 19.03.1920, Żuromin
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.12.07-1944.05
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Mława, Getto
Malinowski Zbigniew
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1944.07.25-1945.05
LokalizacjaRadzyń Podlaski Łuków (woj. lubelskie)
Anonim
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1944.07-1944.07
LokalizacjaTchórzewek Borki (pow. radzyński) Kock Wrzosów (woj. lubelskie) Tchórzew (woj.lubelskie) Czemierniki
Skibniewski Franciszek
TematPawiak, Szucha, Gęsiówka – warszawskie bloki śmierci
Data wydarzenia1942.12.15-1943.12.17
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Warszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, ul. Oczki Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Odrowąż (pow. konecki)
Wojdacka Małgorzata 1918?
TematTragedia radomskiej Fabryki Broni
Data wydarzenia1942.09-1944.02.14
LokalizacjaRadom, Więzienie (klasztor benedyktynek), ul. Malczewskiego 1 Radom, Fabryka Broni „Łucznik”, ul. Poniatowskiego (ul. 1905 roku 1/9) Rożki, Stacja kolejowa
Jastrzębska Eugenia 1906?
TematTragedia radomskiej Fabryki Broni
Data wydarzenia1942.09.23-1942.10.14
LokalizacjaRadom, Fabryka Broni „Łucznik”, ul. Poniatowskiego (ul. 1905 roku 1/9) Rożki, Stacja kolejowa
Rogalski Władysław 1879?
TematTragedia radomskiej Fabryki Broni
Data wydarzenia1939-1942.19.15
LokalizacjaRadom, Fabryka Broni „Łucznik”, ul. Poniatowskiego (ul. 1905 roku 1/9)
Brandel Debora 09.04.1919
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.07-1945.01.18
LokalizacjaWesterbork (Holandia), Obóz przejściowy KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) Amsterdam (Holandia) Kremboong (Holandia), Obóz pracy przymusowej KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Braun Lejzor 24.11.1920, Żuromin
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.01-1945.05.11
LokalizacjaMława, Getto Mława, Więzienie, ul. Narutowicza 3 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Stutthof KL Gotendorf Gdańsk, Stocznia Schichaua, ul. Schichaua (ul. Jana z Kolna)
Popiół Motek 17.07.1923, Żuromin
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.11.05-1945.05.10
LokalizacjaCiechanów, Getto Ciechanów KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Stutthof KL Gotendorf Gdańsk, Stocznia Schichaua, ul. Schichaua (ul. Jana z Kolna)
Mańkowski Augustyn 20.05.1890, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.18
LokalizacjaNowy Wiśnicz KL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz III (Monowitz) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Łagisza, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Blechhammer Kędzierzyn-Koźle, Obóz pracy przymusowej
Lauterbach Jadwiga
TematPawiak, Szucha, Gęsiówka – warszawskie bloki śmierci
Data wydarzenia1943.04.13-1943.05.23
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Getto KL Auschwitz-Birkenau Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Odrowąż (pow. konecki) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2
Sehn Jan 22.04.1909, Tuszów Mały
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.11-1945.05.25
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Łęczyca Bolesławiec (woj. dolnośląskie) Bruksela (Belgia) Paks (Węgry)
Mansdorf Josek 31.12.1931, Tarnów
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Tarnowie
Data wydarzenia1939.09-1945
LokalizacjaWola Lubecka (woj. małopolskie) Szynwałd (woj. małopolskie) Tarnów (woj. małopolskie), ul. Nadbrzeżna Dolna Mielec, WP-2 Państwowych Zakładów Lotniczych, ul. Wojska Polskiego 3 Tarnów (woj. małopolskie), Siedziba Gestapo, ul. Urszulańska 18
Izrael Izak 21.03.1905, Tarnów
Temat