Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (89)
Sehn Jan 22.04.1909, Tuszów Mały
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.11-1945.05.25
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Łęczyca Bolesławiec (woj. dolnośląskie) Bruksela (Belgia) Paks (Węgry)
Piasecki Józef 24.04.1893, Lwów (dziś: Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.10.15-1944.10.25
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Wolny Stefan 30.10.1903, Kamieńskie (Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.12.06-1944.07
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Halbreich Zygfryd 13.11.1909, Dziedzice (woj. śląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.10.18-1945.01.28
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Arbeitslager Gleiwitz I (Gliwice I - filia KL Auschwitz-Birkenau) Siemianowice Śląskie, Obóz pracy przymusowej Laurahütte (filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz II (Gliwice II - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz III (Gliwice III - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz IV (Gliwice IV - filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Gross-Rosen KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Hajduki Wielkie (Chorzów), Obóz pracy przemysłowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy) KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Mikołów
Frankiewicz Janina 13.08.1912, Wieliczka
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.10.10-1944.04
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Fliegel Jerzy 02.11.1915, Ruda Śląska
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943-1944
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Pszczyna Cieszyn
Czardybon Bernard 18.06.1901, Chorzów
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.06-1944.12
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Moskowicz Norbert 1922?
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.03.14-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Bochnia, Dworzec kolejowy Kraków, Getto
Paudyn Tadeusz 16.12.1899, Radom
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.06.09-1944.11.30
LokalizacjaZakopane Zakopane, Siedziba Gestapo, ul. Chałubińskiego 7 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Dachau (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy) KL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy)
Łachecki Czesław 13.09.1902, Nisko (woj. podkarpackie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.06-20-1944.11
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Gross-Rosen Nowy Wiśnicz, Zakład Karny
Jeleń Piotr 15.01.1921, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.05-1945.01.15
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Brudkowska Aglaida 19.10.1914, Żytomierz (Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.03-1945.03
LokalizacjaŁódź KL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek KL Theresienstadt (Czechy) KL Auschwitz I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Blumenfeld Abus 20.07.1907, Klimontów
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1943.02.18-1945.02
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Bochnia, Dworzec kolejowy KL Flossenbürg (Niemcy) KL Ganacker (filia KL Flossenbürg, Niemcy)
Janssens Jean 30.03.1904 Ougrée (Belgia)
TematZbrodnicza medycyna – Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.07.01-1945.01.18
LokalizacjaHuy (Belgia), Cytadela KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) KL Mauthausen-Gusen (Austria) KL Dachau (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Gorlach Halina 02.07.1908, Strzelno (woj. kujawsko-pomorskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.11.11-1944.09.29
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Potulice (woj. kujawsko-pomorskie), Obóz pracy przymusowej KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Buchenwald (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy)
Kollin Andrija 1903, Čakovec (Chorwacja)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1944.05.22-1945.02.01
LokalizacjaJawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Skotnicki Jerzy 12.02.1902, Łódź
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.06.23-1945.01.17
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Radom KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Radom, Więzienie (klasztor benedyktynek), ul. Malczewskiego 1 Budapeszt (Węgry) Rachów (Ukraina) Mukaczewo (Ukraina) KL Plaszow Terezin (Czechy) Kielce KL Flossenbürg (Niemcy)
Obrycki Narcyz 04.09.1896, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.05.12-1945.01
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Barabasz Alfred 16.06.1913, Karwina (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1941.08-1945.01.12
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Cyba Eugeniusz 07.12.1921, Sosnowiec
Temat