Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (1542)
Drzyzgiewicz Zofia 06.04.1923
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1941
LokalizacjaSemipołka (Kazachstan, obwód północnokazachstański)
Szachowski Mieczysław 1896?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.13-1941.09
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmańsk (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Maciejewska Regina 1909, Iwieniec (dziś: Białoruś)
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.04.07
LokalizacjaBiełogradowka (Kazachstan, obwód północnokazachstański, rejon Szałakyna) Teheran (Iran) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski)
Munczek Leokadia 02.06.1906
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.08.24
LokalizacjaObwód dżalalabadzki (Kirgistan) Margʻilon (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gabryś Antonina 17.06.1910, Lubatowa (pow. krośnieński)
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1942.03.24
LokalizacjaStaraja Baza (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gorczyca Stefania 05.05.1904, Kamieńskie (Ukraina)
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.12.14
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja) Mujnak (Uzbekistan) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan)
Tomaszewicz Czesław 1926?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.26
LokalizacjaKołchoz im. Williamsa (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Rabicz Malwina
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.01.16-1942
LokalizacjaPińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Margʻilon (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski)
Ławnicka Roma 12.04.1923, Kułaki
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1941.06.20-1942.03.29
LokalizacjaObwód aktobski (Kazachstan) Akkemir (Kazachstan) Teheran (Iran)
Maj Stanisław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.26
LokalizacjaKrugloje (Rosja, Kraj Ałtajski) Ługowoje (Kazachstan)
Kazula Edward 1911
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaKarabasz (Rosja, obwód czelabński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Bednarska Wanda 16.06.1912, Suchedniów
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943.03
LokalizacjaRadziwiłłów (Ukraina) Christoforowo (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Zaliwski Roman 1924?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1941.02.14
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja) Margʻilon (Uzbekistan)
Tuszynski Anatol 1915?
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.10.27-1943
LokalizacjaBiałystok Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Brześć (Białoruś) Bijsk (Rosja, Kraj Ałtajski) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Prejzner Irena
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09.01-1946.03.23
LokalizacjaRadzyń Podlaski
Chacuk Michał 07.09.1923, Starzynki
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1941.07.20
LokalizacjaPawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Uchta (Rosja, Republika Komi) Kowrow (Rosja, obwód włodzimierski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Lis Stefania 1921
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1941
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Republika Komi (Rosja) Kara-Suu (Kirgistan) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Libkind-Lubodziecki Stanisław 24.01.1879, Warszawa
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1942.05
LokalizacjaZbaraż (Ukraina) Putywl (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD (Klasztor Sofroniewski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Kijów (Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Żowtnewoji rewoluciji 1 (al. Herojiw Nebesnoji Sotni 1) Niżnieje Moszewo (Rosja, Kraj Permski) Kokorino (Rosja, Kraj Permski) Solikamsk (Rosja, Kraj Permski) Kungur (Rosja, Kraj Permski) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Usolłag (Rosja, Kraj Permski)
Gulczyński Czesław 1901?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.07.10-1941.12.27
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Mansch Jadwiga 1912?
Temat