Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (110)
Grzymajło Bronisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08.24
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Rewranz Emil
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.09.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Olita (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś, obwód miński), stacja kolejowa Murmańsk (Rosja) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rutkowski Władysław 1897.12.02
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.16 - 1941.08.24
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Dąbrowski Jan
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.08
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Murmańsk (Rosja) Włodzimierz (Rosja) Archangielsk (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Zambrzycki Władysław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Połąga (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
en
Osuch Rudolf 1914
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.22-1941.09.04
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Charków (Ukraina) Uchta (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Saj Władysław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.08-1941.07
LokalizacjaWilno (Litwa) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Połąga (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Niencir Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24-1939.10.05
LokalizacjaWołoczyska (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina)
en
Malczewska-Przybylak Jadwiga
TematZbrodnia katyńska - pamięć ocalona
Data wydarzenia1939.09-1939.12.17
LokalizacjaOstaszków (Rosja, obwód twerski), Obóz jeniecki NKWD Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy
Wołyko Bolesław
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.19-1943
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lida (Białoruś) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wilgort (Rosja, Republika Komi) Dżyzak (Uzbekistan)
Rybarczyk Aleksander
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09-1941
LokalizacjaNowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy
Staszak Stefan
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.07.10-1941.06.28
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Tallinn (Estonia)
en
Ochmański Stanisław
TematZbrodnia katyńska - pamięć ocalona
Data wydarzenia1939.09-1940.02
LokalizacjaOstaszków (Rosja, obwód twerski), Obóz jeniecki NKWD Kurniki (Ukraina)
Lis Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10.30-1940.05.22
LokalizacjaJelenówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Garlicki Aleksander
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.10-1940.10
LokalizacjaHołyczówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Filipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Gwozdów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina)
Lis Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1940.06.20-1941.08
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Gołuzd Stanisław
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11-1941.09.05
LokalizacjaWojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Półwysep Kolski (Rosja, obwód murmański) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Ficek Władysław 1898.05.21
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10-1941.09.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 stacja kolejowa Kozielsk (Rosja obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) stacja kolejowa Kalwaria (Litwa, okręg mariampolski) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania
Garstecki Michał
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Murmańsk (Rosja) Połąga (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Drobniak Bolesław 1906
Temat