Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (561)
Cudowska Leokadia 15.04.1904, Rogowo (pow. białostocki)
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.07-1942.10.09
LokalizacjaGrodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Białystok Orłowo-Rozowo (Rosja, obwód kemerowski) Brześć (Białoruś) Omsk (Rosja, obwód omski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Kacperska Krystyna 13.03.1914, Matjasy (dziś: Białoruś)
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.02.06-1942.05.20
LokalizacjaJaja (Rosja, obwód kemerowski) Teheran (Iran) Sibłag (Rosja, obwód nowosybirski) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Ługowoje (Kazachstan)
Ptaszyński Wincenty
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940 - 1942.02.22
Lokalizacja-
Aksnowicz Alfons 21.01.1920
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939.09.17-1942.05.21
LokalizacjaGłębokie (Białoruś) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Barnauł (Rosja, Kraj Ałtajski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Swoboda Józef
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaKłodno (Ukraina, obwód lwowski, rejon kamieniecki) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski)
Guzikowski Kazimierz
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.13 - 1943
LokalizacjaPolska Rosja
Korzeniowski Eugeniusz
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Gorłow Henryk 1919.02.22
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.13 - 1942.02.08
LokalizacjaAfonkino (Kazachstan, obwód północnokazachstański, rejon mamlucki), Kołchoz “Nowyj Put” Kermine (Nawoi, Uzbekistan)
Gutowski Stanisław
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1942.01.15
LokalizacjaKustanaj (Kazachstan) Lwów (Ukraina)
Parys Zygmunt
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.03.01
LokalizacjaGrzymałów (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Czornysz (Rosja, Republika Komi, rejon priłuzski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Aktobe (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Chudyk Piotr 1921
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1941.04.13-1942.02
LokalizacjaŁugowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Obwód wschodniokazachstański (Kazachstan) stacja kolejowa Mikulińce-Strusów (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon trembowelski) Myszkowice (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon tarnopolski)
Czarnecki Kazimierz 1918.05.05
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.20-1942.02.26
LokalizacjaKraj Ałtajski (Rosja)
Sieczka Władysław
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1941.08.28
LokalizacjaPopowszczyzna (Białoruś, obwód witebski, rejon brasławski) Bojaryk (Rosja, obwód omski) Tiumeń (Rosja) Ałmaty (Kazachstan)
Nita Maria 04.07.1919
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.27
LokalizacjaDywin (Białoruś) Wodopad (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Ribat (Irak)
Wargan Leon
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.17-1942
LokalizacjaObwód północnokazachstański (Kazachstan) Obwód archangielski (Rosja)
Kosarzewski Kazimierz 1898?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.17-1942.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Obwód pawłodarski (Kazachstan) Obwód akmoliński (Kazachstan) Rejon narpajski, Uzbekistan Kitab (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan)
Knap Emilian
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaMuraszy (Rosja, obwód kirowski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Objaczewo (Rosja, Republika Komi) Kazachstan
Kwiatkowski Tadeusz
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.12.14 - 1941.10.21
LokalizacjaOtradnoje (Kazachstan, obwód akmolski, rejon bułandyńdki)
Kuleszcz Aleksander
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaJekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Olender Teofil 1897
Temat