Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (15)
Lilienstern Stanisława Stefania 11.11.1884, Glinojeck
TematPawiak, Szucha, Gęsiówka – warszawskie bloki śmierci
Data wydarzenia1939.09-1944.11
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, ul. Mazowiecka 2 Warszawa, ul. Nowolipki Warszawa, ul. Poznańska 23 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, ul. Poznańska 20 Warszawa, ul. Poznańska 22 Warszawa, ul. Nowolipie Warszawa, ul. Krochmalna
Niewiarowicz Roman 15.01.1902, Lwów (dziś: Ukraina)
TematZa cenę życia - konspiracja na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1941.03.07
LokalizacjaWarszawa, ul. Mazowiecka 10 Warszawa, ul. Kredytowa 16 Warszawa, Kino Palladium, ul. Złota 7/9 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Pałac Brühla, ul. Wierzbowa 1 Warszawa, Teatr Polski, ul. Karasia 2 KL Buchenwald (Niemcy)
Wilkowska Krystyna Wanda 27.09.1920, Radomsko
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Starego Miasta
Data wydarzenia1944.08.01-1944.09.23
LokalizacjaWarszawa, Szpital Wolski, ul. Płocka 26 Warszawa, Ogród Saski Warszawa, Kościół seminaryjny, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 Warszawa, Szpital św. Rocha, ul. Krakowskie Przedmieście 24 Warszawa, Pałac Saski, pl. Piłsudskiego Warszawa, Zakład Położniczo-Ginekologiczny im. ks. Anny Mazowieckiej, ul. Karowa 2 Warszawa, ul. Bednarska 23 Warszawa, ul. Mostowa/ ul. Stara Warszawa, ul. Smulikowskiego/ ul. Tamka Warszawa, Szkoła Podstawowa, ul. Drewniana 8 Warszawa, ul. Długa 7 Warszawa, Gazownia Miejska, ul. Ludna 10/12/14/16/18 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście Warszawa, ul. Freta Warszawa, ul. Piwna Warszawa, ul. Bednarska Warszawa, ul. Furmańska Warszawa, ul. Browarna Opacz (woj. mazowieckie)
Jakubiec Czesław 14.09.1909, Warszawa
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Starego Miasta
Data wydarzenia1944.08.01-1944.09.26
LokalizacjaWarszawa, Szpital Wolski, ul. Płocka 26 Warszawa, Kościół św. Jacka, ul. Freta 10 Warszawa, Ogród Saski Warszawa, ul. Dobra Warszawa, Kościół seminaryjny, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 Warszawa, Zajazd Dziekanka, ul. Krakowskie Przedmieście 56 Warszawa, ul. Długa 7 Warszawa, ul. Podwale Warszawa, pl. Zamkowy Warszawa, ul. Furmańska Warszawa, ul. Sowia Warszawa, Pałac Rady Ministrów, ul. Krakowskie Przedmieście 46/48 Warszawa, ul. Mariensztat Warszawa, ul. Bednarska Warszawa, Zakład Położniczo-Ginekologiczny im. ks. Anny Mazowieckiej, ul. Karowa 2 Warszawa, Pałac Brühla, ul. Wierzbowa 1 Warszawa, ul. Mostowa Warszawa, ul. Freta Warszawa, ul. Kilińskiego Podkowa Leśna
Karczewska Danuta 30.03.1924
TematWarszawa '44 – pacyfikacja Starego Miasta
Data wydarzenia1944.08.01-1944.09
LokalizacjaWarszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 60 Warszawa, Kościół seminaryjny, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 Warszawa, Kościół św. Jacka, ul. Freta 10 Warszawa, Pałac Saski, pl. Piłsudskiego Warszawa, Szkoła Podstawowa, ul. Drewniana 8 Warszawa, Szpital św. Rocha, ul. Krakowskie Przedmieście 24 Warszawa, ul. Długa 7 Warszawa, Szpital Ubezpieczalni Społecznej, ul. Czerniakowska 231 Warszawa, ul. Bednarska 23 Warszawa, Szkoła Podstawowa, ul. Drewniana 8 Warszawa, ul. Bednarska Warszawa, ul. Mariensztat Warszawa, Pałac Rady Ministrów, ul. Krakowskie Przedmieście 46/48 Warszawa, Zakład Położniczo-Ginekologiczny im. ks. Anny Mazowieckiej, ul. Karowa 2 Warszawa, ul. Mostowa Warszawa, ul. Mostowa/ ul. Stara
Postek Marianna 24.03.1915, Miednik (woj. Mazowieckie)
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Ostrowskiej
Data wydarzenia1942.09-1944.08
LokalizacjaWarszawa Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz-Birkenau Stoczek (gm. Stoczek) Brzózka (woj. mazowieckie) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2
Cichoński Stefan
TematPruszków – miasto wypędzonych
Data wydarzenia1944.08.01-1945.05
LokalizacjaPruszków, ul. Komorowska 19a Konstancin (Konstancin-Jeziorna) Piaseczno (pow. piaseczyński) Skierniewice, Dulag 142 Ożarów Mazowiecki, Obóz przejściowy, ul. Poznańska, 129/133 Pruszków, ul. Szkolna Pruszków. ul. Komorowska 11 Pruszków, ul. Kościuszki 39 Warszawa, Dworzec Zachodni Warszawa, ul. Dantyszka 1 Warszawa, Kościół św. Wojciecha, ul. Wolska 76 Pruszków, Dulag 121 Pruszków Warszawa Częstochowa Komorów (pow. warszawski-zachodni) Pruszków, Szpital Tworkowski, ul. Partyzantów 2/4 Grójec (pow. grójecki) Pruszków, Szpital na Wrzesinie, al. Armii Krajowej 2/4 Skolimów (mazowieckie) Okęcie (Warszawa) Włochy (Warszawa)
Makowska Janina 26.11.1906
TematEgzekucje uliczne w Warszawie
Data wydarzenia1943.12.14-1945.01
LokalizacjaWarszawa, pl. Teatralny KL Auschwitz-Birkenau Warszawa, Stare Miasto Grodzisk Mazowiecki Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Odrowąż (pow. konecki) Pruszków, Dulag 121
Śliwińska Antonia
TematPolacy ratujący Żydów w Wielkopolsce
Data wydarzenia1939.09.01-1945
LokalizacjaWarszawa Junikowo (Poznań), ul. Rybnicka 18 Poznań, ul. Artyleryjska 2 Ostrów Mazowiecka, Okręgowa Spółdzielnia Spożywców, ul. Kacpurska (ul. Broniewskiego) Starołęka (Poznań)
Kandybowicz Bolesław 1898?
TematBrowar, Czerwoniak – ostrowskie bloki śmierci
Data wydarzenia1942.05.26-1945.05
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Ostrów Mazowiecka, „Browar”, ul. Partyzantów 39 Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy)
Nowacki Witold Antoni
TematBrowar, Czerwoniak – ostrowskie bloki śmierci
Data wydarzenia1941-1945
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Komorowo (Ostrów Mazowiecka), Stalag 333 KL Gross-Rosen Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Ostrów Mazowiecka, „Czerwoniak”, ul. Jatkowa 7 (ul. Pocztowa 7) Ostrów Mazowiecka, „Browar”, ul. Partyzantów 39 Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Brunarska Zofia 27.05.1923
TematPolskie Państwo Podziemne z pomocą Żydom
Data wydarzenia1939.09-1946.05.03
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Poznań Kraków, ul. Strzelecka 11 Łódź Kraków, Więzienie kobiece Montelupich-Helclów, ul. Helclów 2 Warszawa Kraków, ul. Lubicz Kraków, ul. Botaniczna Kraków, ul. Fałata Kraków, ul. Lubomirskich 27 Kraków, ul. Krowoderska Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Plaszow Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Łódź, Getto Kraków, ul. Topolowa Kraków, ul. Warszawska Kraków, ul. Pędzichów 13 (ul. Dietla 11) Ostrów Mazowiecka, Okręgowa Spółdzielnia Spożywców, ul. Kacpurska (ul. Broniewskiego) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Kraków, ul. św. Tomasza Kraków, ul. św. Jana Kraków, ul. Zamenhofa Kraków, ul. Radziwiłłowska Zgierz (woj. łódźkie) Tymbark Słomniki Nowe Brzesko Kraków, ul. Warszawska 1
Atkins Janina
TematPolscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata
Data wydarzenia1942.08.19-1945.06
LokalizacjaWarszawa, Klasztor Sióstr Niepokalanek, ul. Kazimierzowska 59 Kraków Szymanów (pow. sochaczewski), Klasztor Sióstr Niepokalanek, ul. Szkolna 2 Warszawa, Getto Ożarów Mazowiecki, Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, ul. Jana Zamoyskiego 21/23 Żbików (Pruszków) Łomianki, Zgromadzenie zakonne Sióstr Niepokalanek, ul. Sobieskiego 1 Poznań
Rozwadowska Franciszka
TematMazowsze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939-1944
LokalizacjaSierpc Nowy Dwór Mazowiecki KL Auschwitz-Birkenau Warszawa Pomiechówek Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Odrowąż (pow. konecki) Goławice Działdowo Płock
Litwink Jerzy Bernard 19.08.1919, Warszawa
Temat