Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (18)
Jachnalik Franciszek
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.05-1941.09.27
LokalizacjaLida (Białoruś) Lida (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Witebsk (Białoruś) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Malinowski Władysław
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05.09
LokalizacjaBiałystok Bydgoszcz Poznań Gdynia Warszawa, al. Waszyngtona Warszawa, ul. Warecka Prużana (Białoruś) Stoczek Łukowski Brześć (Białoruś) Kosów Poleski (Kosów, Białoruś) Słonim (Białoruś) Pieszczany (Białoruś) Ździtowo Stralsund (Niemcy) Wuppertal (Niemcy) Dortmund (Niemcy) Bereza Kartuska (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Witebsk (Białoruś)
Wasilczyk Władysław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.19 - ?
LokalizacjaMarkowski Most (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski, gmina Płaska) Markowce (Białoruś, obwód grodzieński, rejon grodzieński) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego)
Augustowicz Bolesław 1912
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.29-1941.09.29
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Witebsk (Białoruś) Krutaja (Rosja, Republika Komi)
Koziarz Franciszek
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.28-1942.04
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina) Jarega (Rosja, Republika Komi) Czokpak (Kazachstan) Briańsk (Rosja, obwód briański) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Witebsk (Białoruś)
Batura Józef 1916
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.19-1942.02.19
LokalizacjaRuda (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Witebsk (Białoruś) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi)
Filipek Zygmunt 1920?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.20-1942.03.05
LokalizacjaDrohiczyn (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Wielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Łubianka”, ul. Bolszaja Łubianka 2 Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Barbachowski Władysław 1903
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10 - 1941.08.24
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Mińsk (Białoruś) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Magadan (Rosja, obwód magadański) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Sol-Ileck (Rosja, obwód orenburski) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Saratów (Rosja, obwód saratowski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Bielawski Stanisław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.01-1942.03.01
LokalizacjaGrodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Samarłag (Rosja, obwód samarski) Czokpak (Kazachstan)
Borkowski Stefan
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.17-1943
LokalizacjaWitebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Leningrad (Sankt Petersburg, Rosja)
Metelicki Jan 1898?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.03.22-1941.09.07
LokalizacjaAugustów (woj. podlaskie), Budynek Zarządu Wodnego, ul. 29 Listopada 5 Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Michalski Aleksander 1897
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.05.08 - 1941.09.15
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Stawecki Józef 1890?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.19-1942.02.03
LokalizacjaBiałystok Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Białystok, Cmentarz wojskowy, ul. 11 Listopada Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Mińsk (Białoruś) Witebsk (Białoruś) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Krasnogwardyjsk (Gatczyna, Rosja, obwód leningradzki)
Fedorowicz Mieczysław 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.31-1941.09.10
LokalizacjaLida (Białoruś) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Biełonużko Szymon 1902
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.05 - 1942.04.22
LokalizacjaŁokno (Białoruś) Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Mińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Atras Franciszek 1900.10.08
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.14
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Bakszty (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski) Iwieniec (Białoruś, obwód miński, rejon wołożyński) Wołożyn (Białoruś, obwód miński), więzienie śledcze, ul. Czapajewa 4 Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Leningrad (Sankt Petersburg, Rosja), Więzienie „Szpalerka”, ul. Shpalernaya 25 Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Cieślik Bolesław 1917
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.23-1941.09.01
LokalizacjaSiemiatycze Drohobycz (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Stryjska Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Borkowski Wacław 1912.03.01
Temat