Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Witness (date and place of birth)
-
-
Subject
-
-
Event Date
-
Location
-
-
Victims
-
-
Sprawcy
-
-
Crimes
-
-
Place
-
-
Content
-
-
Object type
-
-
Object Creation Date
-
File creator
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (23)
Essig Sam
TematPolacy ratujący Żydów w Małopolsce
Data wydarzenia1941-1945
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina) Wojcieszów, ul. Chrobrego 87
Maryciński Mieczysław 03.08.1909
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.07-1942
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina) Rawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina) Charków (Ukraina) Biereznik (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Kulojłag (Rosja, obwód archangielski)
Underka Juliusz 1920?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.12-1942.02.04
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina) Rejon ałgański (Kazachstan, obwód aktorski) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Lwów (Ukraina) Ługowoje (Kazachstan)
Łysakowski Ludwik 1908, Narol (dziś: Ukraina)
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10-1941.07.30
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10
Szabrowy Bazyli
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.20-1941.08
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Rawa Ruska (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Szymański Henryk 1921?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.16-1942.02.02
LokalizacjaMoskwa (Rosja) Rawa Ruska (Ukraina) Rawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan) Nukus (Uzbekistan) Inowrocław Abez (Rosja, Republika Komi) Lwów (Ukraina) Workuta (Rosja, Republika Komi) Charków (Ukraina)
Hołota Włodzimierz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.24-1941.08
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Republika Komi (Rosja)
Osterweil Jakub 1896
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.08.28-1941.10.15
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina) Lubaczów Rawa Ruska (Ukraina) Charków (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Republika Komi (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Lwów (Ukraina)
Montag Salomon 1904?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1942
LokalizacjaAmtitz (Gębice), Stalag III B Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Starobielsk (Ukraina) Szkło (Ukraina) Łukawiec (woj. podkarpackie) Rawa Ruska (Ukraina) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Figa Mancel 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09-1941.08
LokalizacjaPodhajce (Ukraina) Rawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Ślepokóra Gustaw 25.10.1919; Rawa Ruska (Ukraina)
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.09-1942.10.16
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Starobielsk (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kirowa 32 Workuta (Rosja, Republika Komi) Czokpak (Kazachstan)
Lanner Rafał 1906?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.23-1941.09.21
LokalizacjaSzalenik Rawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Samarkanda (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Michalak Leon 1915
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.27-1942.09.07
LokalizacjaSzepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Rawa Ruska (Ukraina) Zamość Ostróg (Ukraina) Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wierzblany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tarnopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Warszawa, Praga
Twerd Sofroniusz Onufry 1887
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.10.20 - 1941.09.09
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Sumy (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Syzrań (Rosja, obwód samarski) Karłag (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Waluda Wawrzyniec
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.05.20 - 1942.02
LokalizacjaOleszyce (Polska, województwo podkarpackie, powiat lubaczowski) Rawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Dniepr (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Andrzejewski Teodor 1904?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.25-1941
LokalizacjaZamość Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Ostróg (Ukraina), Obóz przejściowy (Koszary 19. Pułku Ułanów Wołyńskich) Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żydatycze (Hamalijiwka, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kurowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hermanów (Tarasiwka, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złoczów (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kamionka Strumiłowa (Kamionka Bużańska, Ukraina) Rawa Ruska (Ukraina) Jarosław (woj. podkarpackie) Barszczowice (Ukraina), Stacja kolejowa
Werdum Piotr 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12 - 1942.02
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Oniegłag (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) obwód orenburski (Rosja) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Nowosielski Piotr
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.05.27 - 1941.10.11
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Karabas (Kazachstan) Karłag (Kazachstan) Turkiestan (Kazachstan) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Czermak Franciszek 1889
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.12.14-1941.09.12
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Langer Bernard 1919.10.27
Temat