Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (40)
Drożejko Julian 1897
TematArchipelag Gułag – Obwód riazański
Data wydarzenia1941.06.20 - 1941.09.19
LokalizacjaWilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś) Orsza (Białoruś) Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Jankowski Marian 1919?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10.04-1941.10.03
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Mińsk (Białoruś) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Moskwa (Rosja) Buchta Ochotskaja (Rosja, Kraj Kamczatski)
Sibiszowski Jan 1913?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.03.12-1942.02
LokalizacjaLitwinowicze Brześć (Białoruś) Homel (Białoruś) Orsza (Białoruś) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Moskwa (Rosja) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Bieniasiewicz Józef 1897
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.10-1941.04.15
LokalizacjaPostawy (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Orsza (Białoruś)
Drozdowicz Józef
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12.07 - 1941.09
LokalizacjaGłębokie (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Monczegorsk (Rosja, obwód murmański)
Kureczko Stanisław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.12.24-1943.02.15
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Mińsk (Białoruś) Orsza (Białoruś)
Mołczadski Mordka
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.09
LokalizacjaHorodyszcze (Białoruś, obwód brzeski, rejon piński) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Orsza (Białoruś) Ostrownoje (Rosja, obwód archangielski) Osinowka (Rosja, obwód archangielski) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Suświłło Bronisław
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.25-1942
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Małoryta (Białoruś) Brześć (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Niemenczyn (Litwa) Wilno (Litwa) Lida (Białoruś) Szukiszki (Litwa) Nowa Wilejka (Wilno, Litwa) Mołodeczno (Białoruś) Wilejka (Białoruś) Andiżan (Uzbekistan) Orsza (Białoruś) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Omsk (Rosja, obwód omski) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Bolszaja Rieczka, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Ałtajski) Troick (Rosja, obwód czelabiński) Samarkanda (Uzbekistan) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan)
Dalidowicz Paweł 1913?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.02-1942.02.03
LokalizacjaSłobódka (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Orsza (Białoruś) Ługowoje (Kazachstan) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski)
Śledź Józef 1908?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1942.01.09
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Pleszczenice (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Wutke Paweł 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.08.30 - 1942.03.26
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś) Kowel (Ukraina) Chełm Żelechów (Polska, województwo mazowieckie, powiat garwoliński) Brześć (Białoruś) Słonim (Białoruś), Więzienie, ul Sowiecka 56 Orsza (Białoruś) Moskwa (Rosja) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Jercewo (Rosja, obwód archangielski) Żambylski rejon (Kazachstan) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Buchara (Uzbekistan) Kagan (Uzbekistan) Nowotroickoje (Kazachstan, obwód kustanajski, rejon karabałycki) Ługowoje (Kazachstan)
Jurewicz Maria 14.10.1907
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.29-1942.02
LokalizacjaWilno (Litwa) Grodno (Białoruś) Zieniewicze (Białoruś) Lubcz (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Karabas (Kazachstan), Stacja kolejowa Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Kara-Bałta (Kirgistan) Frunze (Biszkek, Kirgistan) Ługowoje (Kazachstan) Sosnowka (Kirgistan) Nowogródek (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Lida (Białoruś) Stołpce (Białoruś) Brześć (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Werenowo (Białoruś) Pietropawłowsk (Kazachstan) Potʹma (Rosja, Republika Mordowii)
Stępień Marian Bolesław 1899
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.19-1941.09.13
LokalizacjaLida (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Uszacki Leon 1918
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939 - 1941.10.26
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Workutłag (Rosja, Republika Komi) Północny Podbiegunowy Obóz Pracy (Obóz Północny Kolejowy) Siewżełdorłag Kożwa (Rosja, republika Komi)
Minakowski Jan 29.05.1917
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Bieluńce (Białoruś) Raduń (Białoruś) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Pieczora (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Krasnogwardiejsk (Bułungur, Uzbekistan)
Brzóska Wacław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.08.28-1941.09.14
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Druskieniki (Litwa, okręg olicki)
Zaręba Anatol 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.06 - 1941.09.23
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Matkowski Stanisław 1920
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.19-1941.09.27
LokalizacjaSołeczniki Małe (Litwa, okręg wileński, rejon solecznicki) Święciany (Litwa) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Dzikowski Henryk 20.05.1922
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.11.10-1942.02.08
LokalizacjaOszmiana (Białoruś) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Oniegłag (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan)
Błażewicz Romuald
Temat