Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (6)
Gajewski Marian 15.08.1896
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.09.17-1942
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Olita (Litwa)
Windyga Czesław 1906.12.25
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.08.30 - 1941.08.25
LokalizacjaOlita (Litwa), Obóz internowania Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kowno (Litwa) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Charytański Kazimierz 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1939.09 - 1942.04
LokalizacjaOlita (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa), Siedziba NKWD (Sąd Okręgowy), ul. Ofiarna 94 (ul. Aukų 2a) Nowa Wilejka (Wilno, Litwa) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelii) Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Oniegłag (Rosja, obwód archangielski) Tambiczoziero (Rosja, Republika Karelia, rejon pudożski) Puksoziero (Rosja, obwód archangielski) Plesieck (Rosja, obwód archangielski) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Ługowoje (Kazachstan) Iran
Zaganiecki Eugeniusz
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.08.24
LokalizacjaOlita (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Rewranz Emil
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.22 - 1941.09.08
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Olita (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś, obwód miński), stacja kolejowa Murmańsk (Rosja) Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Dopierała Wincenty 1908
Temat