Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (40)
Powargo Stanisław
TematTajne nauczanie – Nowogródczyzna
Data wydarzenia1939.09-1944
LokalizacjaLida (Białoruś) Toruń
Jarzowska Ludmiła
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1943-1944.06
LokalizacjaLida (Białoruś)
Szablowski Mieczysław
TematTajne nauczanie – Wileńszczyzna
Data wydarzenia1941.06-1944.07
LokalizacjaToruń Mińsk (Białoruś) Lida (Białoruś) Wilno (Litwa)
Marczukiewicz Antoni 1921
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.02.18-1942.03.06
LokalizacjaLida (Białoruś) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Czokpak (Kazachstan)
Suszyński Wacław 1912
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.28-1939.11.19
LokalizacjaLida (Białoruś) Ługowoje (Kazachstan)
Borowski Bolesław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939-1942
LokalizacjaLublin Kowel (Ukraina) Lida (Białoruś)
Płungus Henryk 1922
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.17 - 1942.03.03
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Stepnoje (Kazachstan, obwód północnokazachstański, rejon tajynsza) Ługowoje (Kazachstan) Lida (Białoruś)
Jachnalik Franciszek
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.05-1941.09.27
LokalizacjaLida (Białoruś) Lida (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Witebsk (Białoruś) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Wołyko Bolesław
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.19-1943
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lida (Białoruś) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wilgort (Rosja, Republika Komi) Dżyzak (Uzbekistan)
Wołk-Lewanowicz Mikołaj 11.03.1912
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.04.12-1941.12
LokalizacjaLida (Białoruś) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Gordziejko Władysław 1922
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1939.12.14-1941.12.15
LokalizacjaLida (Białoruś) Timiraziewskoje (Rosja, obwód tomski) Ługowoje (Kazachstan) Tomsk (Rosja, obwód tomski)
Temerson Aleksander 1902?
TematArchipelag Gułag – Obwód jarosławski
Data wydarzenia1939.11-1942.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lida (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Łagpunkt „Łapuszka” (Rosja, obwód jarosławski)
Mongiałło Wacław 1910
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.27-1943
LokalizacjaUchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Raduń (Białoruś) Bastuny (Białoruś) Lida (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja)
Jurewicz Maria 14.10.1907
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.29-1942.02
LokalizacjaWilno (Litwa) Grodno (Białoruś) Zieniewicze (Białoruś) Lubcz (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Karabas (Kazachstan), Stacja kolejowa Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Kara-Bałta (Kirgistan) Frunze (Biszkek, Kirgistan) Ługowoje (Kazachstan) Sosnowka (Kirgistan) Nowogródek (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Lida (Białoruś) Stołpce (Białoruś) Brześć (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Werenowo (Białoruś) Pietropawłowsk (Kazachstan) Potʹma (Rosja, Republika Mordowii)
Szyłobryt Stanisław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.09-1941.10
LokalizacjaEjszyszki (Litwa) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Baranowicze (Białoruś) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Ufa (Rosja, Baszkortostan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Szpak Roman
TematZbrodnia katyńska - pamięć ocalona
Data wydarzenia1939.08.26-1943.08.23
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Częstochowa Brema (Niemcy) Kessel (Niemcy) Lida (Białoruś)
Stępień Marian Bolesław 1899
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.19-1941.09.13
LokalizacjaLida (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Suświłło Bronisław
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.25-1942
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Małoryta (Białoruś) Brześć (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Niemenczyn (Litwa) Wilno (Litwa) Lida (Białoruś) Szukiszki (Litwa) Nowa Wilejka (Wilno, Litwa) Mołodeczno (Białoruś) Wilejka (Białoruś) Andiżan (Uzbekistan) Orsza (Białoruś) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Omsk (Rosja, obwód omski) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Bolszaja Rieczka, stacja kolejowa (Rosja, Kraj Ałtajski) Troick (Rosja, obwód czelabiński) Samarkanda (Uzbekistan) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan)
Piwski Henryk 03.05.1910
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939-1942.02.03
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Baranowicze (Białoruś) Lida (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Monczegorsk (Rosja, obwód murmański) Gʻuzor (Uzbekistan)
Szczebiot Antoni Wacław 1908
Temat