Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (8)
en
Osterweil Jakub 1896
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.08.28-1941.10.15
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina) Lubaczów Rawa Ruska (Ukraina) Charków (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Republika Komi (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Lwów (Ukraina)
Mazurkiewicz Józef 1904
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1930.09.19-1941.10.21
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina) Noszul (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
en
Ankudowicz Władysław 23.10.1923, Białystok
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.12.30-1942.02.10
LokalizacjaDubno (Ukraina) Krzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1 Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Samarłag (Rosja, obwód samarski) Kołchoz Luksemburg (Kirgistan) Lwów (Ukraina) Kijów (Ukraina) Charków (Ukraina)
en
Koziarz Franciszek
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.28-1942.04
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina) Jarega (Rosja, Republika Komi) Czokpak (Kazachstan) Briańsk (Rosja, obwód briański) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Witebsk (Białoruś)
en
Siekierkowski Mieczysław 1899?
TematArchipelag Gułag – Obwód iwanowski
Data wydarzenia1939.09.17-1942.02
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Dżałał-Abad (Kirgistan)
en
Celiński Czesław 15.11.1900
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.17-1943
LokalizacjaDżałał-Abad (Kirgistan) Krzemieniec (Ukraina) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Solwyczegodzk (Rosja, obwód archangielski) Koriażma (Rosja, obwód archangielski) Zadowaja (Rosja, obwód archangielski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kopytowo (Koriażma, Rosja, obwód archangielski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Gʻuzor (Uzbekistan) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Tarkowski Ludomir
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.08.02 - 1941.08.24
LokalizacjaKrzemieniec (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Sanatorijna 1 Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski)
Zychała Mikołaj
Temat