Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (13)
en
Karczmarczyk Tadeusz Edward 02.08.1922, Brzózka (woj. mazowieckie)
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Ostrowskiej
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaBrzózka (woj. mazowieckie) Kosów Lacki Zawisty Dzikie (pow. ostrowski) Stoczek (gm. Stoczek) Ostrów Mazowiecka
Skałbania Stefan 1911?
TematZiemia Radomska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1945.01
LokalizacjaKończyce (Radom), Las Kosowski Kosów
en
Śmigielski Kazimierz 1902?
TematZiemia Radomska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.12-1944.12
LokalizacjaKończyce (Radom), Las Kosowski Krychnowice Kosów
en
Szparaga Wacław 23.12.1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.02.17
LokalizacjaKargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Kosów Poleski (Kosów, Białoruś) Dżałał-Abad (Kirgistan) Plesieck (Rosja, obwód archangielski)
Krajewski
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaWęgrów (pow. węgrowski) Kosów Lacki Warszawa Korytnica KL Treblinka
Ostrowska Danuta
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1941-1945
LokalizacjaKL Treblinka Sterdyń, Getto Warszawa Kosów Lacki Ostrów Mazowiecka, Okręgowa Spółdzielnia Spożywców, ul. Kacpurska (ul. Broniewskiego)
Kotowski Czesław 06.05.1920, Sterdyń
TematPolacy ratujący Żydów na Mazowszu
Data wydarzenia1939.09-1944.07
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Treblinka Warszawa Paulinów (woj. mazowieckie) Kosów Lacki Sterdyń Ostrów Mazowiecka Zembrów
en
Biłyk Stefan
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.03.05-1941
LokalizacjaCharków (Ukraina) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kosów Huculski (Kosów, Ukraina) Kołomyja (Ukraina) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Krutaja (Rosja, Republika Komi)
en
Kowalska J.
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.01-1942.07.26
LokalizacjaNowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Omsk (Rosja, obwód omski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Pińsk (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Brześć (Białoruś) Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Moskwa (Rosja), Więzienie NKWD „Łubianka”, ul. Bolszaja Łubianka 2 Mereczowszczyzna (Białoruś) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Pietropawłowsk (Kazachstan) Kolłag (Rosja, obwód murmański) Kosów Poleski (Kosów, Białoruś) Chanty-Mansyjsk (Rosja, Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny – Jugra) Czokpak (Kazachstan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
en
Górska Irena
TematZbrodnia katyńska - pamięć ocalona
Data wydarzenia1939.09-1940
LokalizacjaOstaszków (Rosja, obwód twerski), Obóz jeniecki NKWD Kobryń (Białoruś) Kosów Poleski (Kosów, Białoruś)
Sobótka Feliks 1904?
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Mazowsze
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaTreblinka, Karny obóz pracy przymusowej Kosów Lacki Chrószczewka (Chruszczewka Szlachecka)
Malinowski Władysław
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05.09
LokalizacjaBiałystok Bydgoszcz Poznań Gdynia Warszawa, al. Waszyngtona Warszawa, ul. Warecka Prużana (Białoruś) Stoczek Łukowski Brześć (Białoruś) Kosów Poleski (Kosów, Białoruś) Słonim (Białoruś) Pieszczany (Białoruś) Ździtowo Stralsund (Niemcy) Wuppertal (Niemcy) Dortmund (Niemcy) Bereza Kartuska (Białoruś) Baranowicze (Białoruś) Witebsk (Białoruś)
en
Ambroziak Jan
Temat