Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (47)
Bojko Jan 1920?
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1941.08.20
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski)
Zieliński Szczepan
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939 - 1941.11.01
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski)
Lenczewski Tadeusz 1913?, Rzędziany
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.06.21-1941.09.27
LokalizacjaRzędziany Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Tomaszewski Stefan 1895
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.02.09 - 1942.09.01
Lokalizacjaulica Prosta 16 (Ukraina, Lwów), koordynaty: Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Konotop (Ukraina, obwód sumski), więzienie, ul. Baturńska 2 Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Semej (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański) Ługowoje (Kazachstan)
Marczyński Jacek 04.12.1920
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1941.02.02-1942.04.20
LokalizacjaWilno (Litwa) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Saratów (Rosja, obwód saratowski) Swiatosławka (Rosja, obwód saratowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Rożek Bolesław
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940-1942.02.10
LokalizacjaKamieńsk Uralski (Rosja, obwód swierdłowski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski)
Ślaski Kazimierz 15.07.1923
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1941.09
LokalizacjaLwów (Ukraina) Kirowka (Kazachstan, obwód kostanajski) Kostanaj (Kazachstan) Iwdel (Rosja, obwód swierdłowski) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski)
Cioch Franciszek 1897
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.04.09-1941.09.09
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kamieniołomy w Mogilnie (Poliskie; Ukraina, obwód żytomierski, rejon korosteński) Dnipro (Ukraina) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Bardach Jakub 1909
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.04.20-1942.02.15
LokalizacjaLwów (Ukraina) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Barwicki Władysław 1898
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1941.09.16
LokalizacjaKowel (Ukraina), Więzienie, ul. Kolejowa (ul. Nezałeżnosti) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Niemczyk Wiktor
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.18 - 1941.11.16
LokalizacjaStryj (Ukraina) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski)
Gawleczek Eugeniusz 1902
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.22 - 1942.01.27
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie Kolejowe (Sąd Grodzki) ul. Sądowa 7 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Lwów (Ukraina), Więzienie, ul. Jachowicza 5 (ul. Kuczery 5) Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) stacja kolejowa Iwdel (Rosja, obwód swierdłowski) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Dżałał-Abad (Kirgistan) Semej (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański)
Gliniany Mikołaj
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.09.28-1942
LokalizacjaGörken (Dubrowka, Rosja, obwód kaliningradzki), Stalag I A Grajewo Augustów (woj. podlaskie) Grodno (Białoruś) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski)
Neumann Wacław 1915?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.09-1942.03.16
LokalizacjaPołdniewica (Rosja, obwód kostromski) Jarosław (Rosja, obwód jarosławski) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Dobrońska Józefa
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1941.06.15-1942.03.01
LokalizacjaWilno (Litwa) Jangijul (Yangiyoʻl, Uzbekistan) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Paszkiewicz Zofia 1917, Katowice
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.06.29-1942.09.27
LokalizacjaKołomyja (Ukraina) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Lwów (Ukraina) Gʻuzor (Uzbekistan)
Lenczewski Tadeusz 1913?, Rzędziany
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.06.21-1942.02.27
LokalizacjaRzędziany Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Mińsk (Białoruś) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Awienko Henryk 1910?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.15-1942.02.28
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Brześć (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Żangiztobe (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Kuczer Józef 1905
Temat