Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (6)
en
Malecka Janina 14.10.1914
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29-1942.09.09
LokalizacjaBaranowicze (Białoruś) Iwanowo (Rosja, obwód archangielski) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
en
Gryckiewicz Józef
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.11.19-1942
LokalizacjaIwanowo (Rosja, obwód archangielski) Moskwa (Rosja) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Żukowski Roman 1920
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.01 - 1941.09.10
LokalizacjaCumań (Ukraina, obwód wołyński, rejon kiwercowski) Makarjewo (Rosja, obwód kostromski) Iwanowo (Rosja, obwód archangielski) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Margʻilon (Uzbekistan)
Binduga Władysław 1915
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.24
LokalizacjaCzortków (Ukraina) Kopyczyńce (Ukraina) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Republika Komi (Rosja) Iwanowo (Rosja, obwód archangielski)
Dopierała Wincenty 1908
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.24 - 1941.09.14
LokalizacjaOlita (Litwa), Obóz internowania Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa) Mołodeczno (Białoruś) Orsza (Białoruś) Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Babynino (Rosja, obwód kałuski, rejon babyński) Moskwa (Rosja) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Jarosław (Rosja, obwód jarosławski) Iwanowo (Rosja, obwód iwanowski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Włodzimierz (Rosja, obwód włodzimierski) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Arzamas (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Arzamas II (stacja kolejowa, Rosja, obwód niżnonowogrodzki, okręg arzamaski ) Ruzaewka (Rosja, Republika Mordowia, rejon ruzajewski) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Byczkowski Wiktor 1896?
Temat