Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (24)
Krywiczanik Edward 1908
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.06.20-1943
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Samarłag (Rosja, obwód samarski) Kamieńsk Uralski (Rosja, obwód swierdłowski) Buchara (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan)
Adamowicz Wiktor 08.03.1903
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.01-1942.02.05
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Kożwa (Rosja, Republika Komi)
Skiba Franciszek 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.29-1943
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Kresty (Sosnowyj, Rosja, obwód archangielski)
Drozdowicz Józef
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1939.12.07 - 1941.09
LokalizacjaGłębokie (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Monczegorsk (Rosja, obwód murmański)
Mleczko Henryk
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.11.10-1942.03.28
LokalizacjaMoskwa (Rosja) Berezwecz (Głębokie, Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja, obwód magadański) Siewwostłag (Rosja, obwód magadański) Omsk (Rosja, obwód omski) Taszkent (Uzbekistan) Mińsk (Białoruś) Swierdłowsk (Jekaterynburg, Rosja, obwód swierdłowski) Irkuck (Rosja, obwód irkucki) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski)
Takuszewicz Tymoteusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.06-1941.09.19
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Bieniasiewicz Józef 1897
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.10-1941.04.15
LokalizacjaPostawy (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Orsza (Białoruś)
Chądzyńska-Czarnocka Maria
TematPolacy ratujący Żydów na Wileńszczyźnie
Data wydarzenia1938-1945
LokalizacjaWarszawa Wilno (Litwa), ul. Niemiecka (ul. Vokiečių) Wilno (Litwa), Getto Ostrów Mazowiecka, Okręgowa Spółdzielnia Spożywców, ul. Kacpurska (ul. Broniewskiego) Ponary (Wilno, Litwa) Czarny Bór (Wilno, Litwa) Dokszyce (Białoruś) Parafianów (Białoruś), Getto Jasiewszczyzna (Białoruś) Azarce (Białoruś) Głębokie (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś) Świrki (Litwa) Sitce (Białoruś)
Dalidowicz Paweł 1913?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.02-1942.02.03
LokalizacjaSłobódka (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Orsza (Białoruś) Ługowoje (Kazachstan) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski)
Dubowik Aleksander
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.08.25 - 1942.02.28
LokalizacjaBiełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Nowosiółki (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Mińsk (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia)
Gniadek Józef 1910
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.06.20-1941.09.18
LokalizacjaMiory (Białoruś, obwód witebski) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Romiszewski Wiktor
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.11
LokalizacjaUlino 1 (Białoruś, obwód witebski, rejon szarkowszyczyński) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Głębokie, szpital (Białoruś, obwód witebski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Karłag (Kazachstan) Czokpak (Kazachstan)
Michalski Izydor 1901
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.23-1941.09.19
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Bazylewicz Aleksy 1892
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1941.02.03 - 1942.03.01
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Taszkient (Uzbekistan) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja) Dalstroj (Rosja) Omsk (Rosja) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Buko Kazimierz 1908
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.27-1941.09.02
LokalizacjaKirow (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Oszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Królewszczyzna (Białoruś, obwód witebski, rejon dokszycki)
Kureczko Stanisław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.12.24-1943.02.15
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Mińsk (Białoruś) Orsza (Białoruś)
Śledź Józef 1908?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.17-1942.01.09
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Pleszczenice (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi)
Iwanow Teodor 1908
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.11.05-1942.02.23
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Abdulino (Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Czartowski Czesław 1897
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.09-1942.03.11
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Kirow (Rosja) Syktywkar (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi), Oddział rolniczy, Sowchoz nr. 2 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Warszawa
Waligórski Zygmunt
Temat