Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (17)
Malejko Piotr
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939-1943.03.16
LokalizacjaPrzemyśl Lwów (Ukraina) Usa (Rosja, Republika Komi) Abez (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Januszkiewicz Henryk Stanisław 1913
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.20-1941.09.27
LokalizacjaGarbarze (Jarosław) Przemyśl Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina) Charków (Ukraina) Abez (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Sapieha Jan 1898?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia-
LokalizacjaCzernihów (Ukraina), Więzienie, ul. Komsomolśka 2 (ul. Remisnycza) Abez (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Republika Karakałpacka (Uzbekistan)
Matwiejczyk Aleksander 1913?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.04-1941.10
LokalizacjaBrześć (Białoruś) Homel (Białoruś) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Kujbyszew (Rosja, obwód nowosybirski) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Abez (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Bereziuk Marian 1922
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.14 - 1942.03.25
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Przemyśl Winnica (Ukraina) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Abez (Rosja, Republika Komi)
Kuczkowski Ludwik
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939-1941
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kłódka (Ukraina) Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Abez (Rosja, Republika Komi) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski)
Romanczuk Franciszek Ksawery 25.11.1911 Łomża
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.03-1943
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Mińsk (Białoruś) Borysław (Ukraina) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Abez (Rosja, Republika Komi) Qoʻngʻirot (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Ostapiński Albin 1917
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.13-1942.03
LokalizacjaZaleszczyki (Ukraina) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Czernihów (Ukraina) Abez (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Qoʻngʻirot (Uzbekistan)
Witek Piotr 1899.01.16
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.21 - 1941.09.23
LokalizacjaLida (Białoruś), ulica Suwalska Lida (Białoruś), ulica Żeligowskiego 52 (Dżierżyńskiego 52) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Gerdiol (Rosja, Republika Komi, miejski okręg Uchta) Abez (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Czapnicki Erwin
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.07-1942.02.04
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Samarkanda (Uzbekistan) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Abez (Rosja, Republika Komi) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Areszt śledczy, ul. Kamieniecka 39 Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Sieniawa (Polska, województwo podkarpackie, powiat przeworski)
Szymański Henryk 1921?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.16-1942.02.02
LokalizacjaMoskwa (Rosja) Rawa Ruska (Ukraina) Rawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina) Kirowohrad (Kropywnycki, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Kuropiatnikowa 50 Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Taszkent (Uzbekistan) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan) Nukus (Uzbekistan) Inowrocław Abez (Rosja, Republika Komi) Lwów (Ukraina) Workuta (Rosja, Republika Komi) Charków (Ukraina)
Chodorowski Aleksander
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.04-1942.03
LokalizacjaWorochta (Ukraina) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Charków (Ukraina) Moskwa (Rosja) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan) Abez (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Wnuk Józef
TematArchipelag Gułag – Obwód murmański
Data wydarzenia1940.04.21 - 1942.02.18
LokalizacjaTurka (Ukraina) Użok (Ukraina, obwód zakarpacki, rejon wielkoberezieński),stacja kolejowa Sianki (Ukraina), Stacja kolejowa Skole (Ukraina), Areszt miejski Stryj (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Trybunalska (ul. Ołesnyćkoho 4) Łubnie (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Abez (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Orenburg (Rosja, obwód orenburski) Samarkanda (Uzbekistan) Aktobe (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Dziad Franciszek 1898
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.01 - 1942.02.20
LokalizacjaSambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Abez (Rosja, Republika Komi) Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Areszt śledczy, ul. Kamieniecka 39 Winnica (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Bracławśka 2 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Wilajet bucharski (Uzbekistan) Rejon Nooken (Kirgistan, obwód dżalalabadzki) Margʻilon (Uzbekistan)
Turowicz Aleksander 1893.06.25
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.26. - 1941.08.20
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Narjan-Mar (Rosja, obwód archangielski) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Abez (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Kazachstan Iran Irak
Stefańki Michał 1908
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.17-1942.03.31
LokalizacjaZaleszczyki (Ukraina) Przemyśl Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Abez (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Nowak Paweł 1904
Temat