Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (10)
Zaworska Regina 1922.04.28
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.01
LokalizacjaŁuniniec (Białoruś) Listwiennicznyj (Rosja, obwód archangielski) Nowostrojka (Rosja, obwód archangielski) Obwód bucharski (Uzbekistan)
Stróżek Henryk 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.29-1942
LokalizacjaŁuniniec (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Namangan (Uzbekistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Waszczuk Edward 1893
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.27 - 1941.09.20
LokalizacjaStacja kolejowa Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Jagrinłag (Rosja, obwód archangielski) Syzrań (Rosja, obwód samarski) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski)
en
Korowaj Feliks 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.09-1942.03.08
LokalizacjaCzuczewicze Wielkie (Białoruś) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Łuniniec (Białoruś) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Workuta (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Brytyjski Mandat Palestyny (Izrael)
Dreksler Józef 1895.05.17
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.09.24
LokalizacjaRejon krasnoborski (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Wierzbnik (Polska, województwo świętokrzyskie, powiat starachowicki) Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski)
Bubniewicz Wladyslaw 1898?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939-1942.07.07
LokalizacjaŁuniniec (Białoruś) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Mińsk (Białoruś) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Gorki (Niżny Nowogród, Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Czyżewski Piotr 1914
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.23-1942.01.13
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Czerwień (Białoruś, obwód miński), więzienie, ul. Gorbaczewa Mohylew (Białoruś) Swierdłowsk (Jekaterynburg, ul. Repina 4. Areszt śledczy, więzienie przesyłowe) Degciarka (Rosja, obwód świerdłowski, okręg krasnoufimski)
Uss Bronisław 1921
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.02 - 1941.10.21
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Jelec (Rosja, obwód lipiecki), Więzienie NKWD, ul. Proletarskaja 1 B Kirow (Rosja), Zamek więzienny, ul. Mopra 1
Rodziewicz Eugeniusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.21 - 1942.04.01
LokalizacjaŁuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Syzrań (Rosja, obwód samarski), więzienie śledcze №2, ul. Chlebcewicza 1 Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Gʻuzor (Uzbekistan)
Czwakiel Jan 1898.01.30
Temat