Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5928)
Prządka Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09 - 1941.08.25
LokalizacjaWolsztyn, ul. Gajewskich 7 Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Zając Teodozja
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1944
Lokalizacja-
Zagórska Antonina 1888?, Niestachów
TematStadion Leśny, Słowik, Herby – kieleckie miejsca straceń
Data wydarzenia1939.09-1940.02.26
LokalizacjaKielce, Stadion Leśny Chroberz, Obóz pracy przymusowej Kielce, Posterunek Gestapo, ul. Focha (ul. Paderewskiego 13) Wola Kopcowa
Kaszubowski Jan 05.10.1902, Nyguta
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09-1942
LokalizacjaGdańsk Gdynia Bydgoszcz Wejherowo KL Stutthof
Sobolewski Bolesław 1899
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09-1941.09.13
LokalizacjaWilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś) Riazań (Rosja, obwód riazański) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Bieniasiewicz Józef 1897
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.10-1941.04.15
LokalizacjaPostawy (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Orsza (Białoruś)
Saltarski Stefan 1913, Czarkowy
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Staszewski Jan 1885?, Mniowice
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Filipowicz Maria
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaWzdół Rządowy
Kaczor Stanisława
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaWzdół Rządowy
Reda Kazimiera
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaStrachomin Seroczyn (pow. siedlecki)
Ślumowska Barbara
TematPolacy ratujący Żydów w Warszawie
Data wydarzenia1939-1943
LokalizacjaWarszawa, ul. Chmielna 92 Warszawa, Getto
Rozworska Estera
TematPolacy ratujący Żydów na Kielecczyźnie
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaLolin Wojciechów (pow. kazimierski) Stradlice Wronin (pow. proszowicki) Gorzków (pow. kazimierski)
Raczkiewicz Zbysław 04.09.1925, Pobołowice
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Lubelskiej
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaPobołowice
Raczkiewicz Zbysław 04.09.1925, Pobołowice
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Lubelskiej
Data wydarzenia1939-1944.08
LokalizacjaPobołowice Haliczany
Sułek Antoni
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Lubelskiej
Data wydarzenia1939-1944.07
LokalizacjaKurów (pow. puławski) Lublin Dęba (woj. lubelskie) Węgielnica (Dęba) Barłogi (pow. puławski)
Ratusińska Alina
TematPolacy ratujący Żydów w Krakowie
Data wydarzenia1939-1946.06.11
LokalizacjaOlkusz, Getto KL Gross-Rosen KL Auschwitz-Birkenau KL Ravensbrück (Niemcy) Wolbrom Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 Charsznica Włoszczowa (pow. włoszczowski) Hamburg (Niemcy)
Przygodzki Jan
TematPolacy ratujący Żydów w Warszawie
Data wydarzenia1939-1947
LokalizacjaWarszawa, ul. Radomska KL Treblinka Łódź Warszawa, Getto Zielona Góra Czelabińsk (Rosja, obwód czelabiński)
Skoczyńska Jadwiga
TematPolacy ratujący Żydów na Ziemi Lubelskiej
Data wydarzenia1939-1944
LokalizacjaLublin, ul. Tatarska 18 Warszawa
Maślankiewicz Jan 01.09.1916, Warszawa
Temat