Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (332)
Miśkiewicz Alfons 1919.01.05
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.05.05 - 1942.02.25
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Olewicz Rudolf 1915?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.11.13-1942.03
LokalizacjaWołosianka (Ukraina) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Suchodolski Wiktor 1909.03.25
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1941.05.19 - 1941.10.25
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Niżny Nowogród (Rosja) Wurnary (Rosja, Republika Czuwaszja) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Fabian Jan 1911
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.19-1942.08.07
LokalizacjaSambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Humań (Ukraina) Mariupol (Ukraina) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Shahrisabz (Uzbekistan)
Chełchowski Jan
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1941.09
LokalizacjaCzurga (Rosja, obwód archangielski)
Cyran Marian
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-1942.04.16
LokalizacjaGʻuzor (Uzbekistan) Obwód wschodniokazachstański (Kazachstan)
Grunfeld Jakub 1905
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.23-1942.01.17
LokalizacjaJaśniska (Ukraina, obwód lwowski, rejon jaworowski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Nowak Mikołaj
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.01 - 1941.09.05
LokalizacjaBogdanówka (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Komi ASSR Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Snobiej Anatol 1917, Kosuta (dziś: Białoruś)
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.09-1942.07.03
LokalizacjaKosuta (Białoruś) Kurzeniec (Kuraniec, Białoruś) Kurgan-Tiube (Bochtar, Tadżykistan) Fergana (Uzbekistan) Samarka (Kazachstan) Kyzył - Ardar (Serdar, Turkmenistan) Mary (Turkmenistan) Frunze (Biszkek, Kirgistan) Kagan (Uzbekistan)
Radomski Józef 1895
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.17 - 1943.02.06
LokalizacjaSiemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86-88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kazachstan Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Niedzielski Władysław
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.09 - 1941.08
LokalizacjaMoskwa (Rosja) Lwów, dworzec kolejowy (plac Dworcowy 1)
Zazula Piotr
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.10.12 - 1942.07.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Engiels (Rosja, obwód saratowski) Uljanowsk (Rosja, obwód uljanowski)
Sempik Stanisław
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.10.10 - 1942.02.26
LokalizacjaTorżok (Rosja, obwód twierski) Murom (Rosja, obwód włodzimierski), stacja kolejowa Joszkar-Oła (Rosja, Republika Mari El) Ardaszy (Rosja, obwód kirowski, rejon zujewski) Ługowoje (Kazachstan)
Horoch Andrzej
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1941.06.21-1942.03.18
LokalizacjaNieśwież (Białoruś) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Ługowoje (Kazachstan)
Ostasiewicz Wacław 1896
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.03 - 1942.04.24
LokalizacjaKirow (Rosja) Dołki (Polska, województwo podlaskie, powiat białostocki, gmina Turośń Kościelna) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Mińsk (Białoruś), Areszt śledczy NKWD „Amerykanka”, ul. Haradski Wał 4 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sosnogorsk (Rosja, Republika Komi), Areszt śledczy NKWD, osada Lya-jol 13 Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) obwód dżalalabadzki (Kirgistan) Taszłak (Toshloq, Uzbekistan)
Czarniecki Władysław 1902
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.29 - 1942.02.23
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Kaskeleng (Kazachstan, obwód almacki)
Wiśniewski Stefan
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13 - 1941.11.21
LokalizacjaBrody (Ukraina) Suchorabowka (Kazachstan, obwód północnokazachstański) Obwód akmolski (Kazachstan) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Pławski Julian 1892, Długi Las (dziś: Białoruś)
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.15-1942.02.01
LokalizacjaJawór (Białoruś) Słonim (Białoruś) Równe (Ukraina), Więzienie, ul. Dworećka 116 Kagan (Uzbekistan) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Wołyko Bolesław
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.19-1943
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lida (Białoruś) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wilgort (Rosja, Republika Komi) Dżyzak (Uzbekistan)
Leszczyński Stanisław 21.07.1921, Czyżew (woj. podlaskie)
Temat