Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9554)
Kowalski Tadeusz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.17 - 1941.09.01
LokalizacjaDelatyn (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon nadwórniański) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Biała Cerkiew (Ukraina) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) stacja kolejowa Irajol (Rosja, Republika Komi, rejon sosnogorski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Niżny Nowogród (Rosja) Sarańsk (Rosja, Mordowia) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Karol Józef 1911.05.25
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.05
LokalizacjaRejon kołomyjski (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Horodenka, stacja kolejowa (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon kołomyjski) Lwów (Ukraina) Pawłodar (Kazachstan) kopalnia Majkain (Kazachstan, obwód pawłodarski, rejon bajanaulski) Szoptykol (Kazachstan, obwód północnokazachstński, rejon imienia Gabita Musrepowa) Taszkient (Uzbekistan) obwód lwowski (Ukraina)
Górzański Franciszek
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.10.07 - 1941.09
LokalizacjaBudzanów, więzienie NKWD (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon trembowelski) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski)
Herman Józef 1911
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.28-1941.09
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Wilno (Litwa) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. 3 Maja 77 (ul. Leninskaja 29) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Iżma (Rosja, Republika Komi) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Ozier Kniażpogost (Jemwa, Rosja, Republika Komi) Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Kanin Nos (Rosja, Nieniecki Okręg Autonomiczny) Workuta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Marg’ilon (Margiełan ) (Uzbekistan)
Ludwig Jan 1919
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940-1942.02.23
LokalizacjaObwód swierdłowski (Rosja) Domaczewo (Białoruś)
Małycha Józef 1908
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1939.10.27-1942.01.08
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kamieniec (Białoruś, obwód brzeski) Brześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska stacja kolejowa Mińsk (Białoruś) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) Moskwa (Rosja)
Matkowski Stanisław 1920
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.19-1941.09.27
LokalizacjaSołeczniki Małe (Litwa, okręg wileński, rejon solecznicki) Święciany (Litwa) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Mieszalski Adam
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.05-1941.09.23
LokalizacjaStołpce (Białoruś), Więzienie (Szkoła muzyczna), ul. Leninskaya 47 Moskwa (Rosja) Kniażpogost, stacja kolejowa (Rosja, Republika Komi) stacja kolejowa Uchta (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Demuth Franciszek 1913.10.17
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.09.06
LokalizacjaZastawie (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Łuck (Ukraina, obwód wołyński), Obóz przejściowy Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Sytno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wielkie Łuki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej, Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Radziwiłłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zołotonosza (Ukraina, obwód czerkaski), stacja kolejowa Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Dzikowski Antoni 1900
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.03 - 1941.08.30
LokalizacjaGrodno (Białoruś), stacja kolejowa Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Uchtiżemłag, OŁP nr.3, nieftiepromysiel № 2 Uchta (Rosja, Republika Komi), stacja kolejowa Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Grundland Maurycy
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.06.30 - 1942.02
LokalizacjaBiałystok rejon wielikouściugski (Rosja, obwód wołogodzki)
Gronostajski Stanisław 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.16 - 1943.02
LokalizacjaNieśwież (Białoruś, obwód miński), sąd grodzki, siedziba NKWD Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Nieśwież (Białoruś, obwód miński), więzienie NKWD Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Mińsk (Białoruś) Borysów (Białoruś. Obwód miński) Orsza (Białoruś, obwód witebski) Wielkie Łuki (Rosja, obwód pskowski) Kirów (Rosja, obwód kirowski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Uchta (Rosja, Republika Komi) Gʻuzor (Uzbekistan)
Bukowicki Ludwik
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.09-1941.09.30
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Zambrów Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Mohylew (Białoruś) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego) Gʻuzor (Uzbekistan)
Norejko Michał 1898.10.01
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.01.01 - 1941.08.27
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Mińsk (Białoruś) Uchta (Rosja, Republika Komi) Moskwa (Rosja) Taszkient (Uzbekistan) Orsza (Białoruś, obwód witebski), stacja kolejowa Ługowoje (Kazachstan)
Galewski Aleksander 1908
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.23 - 1941.09.02
LokalizacjaKowel (Ukraina, obwód wołyński) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Nowosiółki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Goldfluss Artur 1911
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.25 - 1942.04.17
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Archangielsk (Rosja), Więzienie NKWD „Zamek więzienny”, ul. Popowa 22 Archbumstroj (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Gogula Gerard
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.07.24 - 1941.08
LokalizacjaAlwernia (Polska, województwo małopolskie, powiat chrzanowski) Kopyczyńce (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon husiatyński) Husiatyn (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Barszczowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon pustomycki) Jaryczów Stary (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podliski Małe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina) Starobielsk (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) stacja kolejowa Jarmolińce (Ukraina, obwód chmielnicki) Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Goluch Władysław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.20 - 1941.10.30
LokalizacjaStanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Chersoń (Ukraina), Więzienie, ul. Perekopśka 10 Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23)
Goslinowski Zygmunt 1905
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.10.07 - 1941.09.23
LokalizacjaOszmiana (Białoruś), Więzienie, ul. Piłsudskiego 60 (ul. Sawieckaja 60) Słuck (Białoruś, obwód miński), więzienie Słucki Zamek, ul. Lenina 175 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Grik Jak 1903
Temat