Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (8885)
Szalaj Teresa
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.11.20-1945.05.09
LokalizacjaWygonin Hruszniew
Jarząbek Józef
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1944.07.25-1945
LokalizacjaNowy Bukowiec
Guzińska Krystyna
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1939.11.21-1945
LokalizacjaPlaterów (woj. mazowieckie) Wysin Gdańsk Szczecinek Warszawa Siedlce Sarnaki
Szulc Cyryla
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.16-1944
LokalizacjaLipusz Stare Karpno
Szulc Cyryla
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09.12-1944.11
LokalizacjaKobyle
Szulc
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.10.25-1944.11
LokalizacjaJaroszewy Mestwinowo
Fuchs Jozef 03.02.1888, Lubaczów
TematHolocaust - likwidacja getta w Krakowie
Data wydarzenia1943.03.13-1945.05.08
LokalizacjaKL Gross-Rosen KL Plaszow Wałbrzych, Obóz pracy przymusowej (filia KL Gross-Rosen) Kraków, Getto
Melcer Józef 1911?
TematMasowa eksterminacja – KL Plaszow
Data wydarzenia1943.01-1944.10.15
LokalizacjaKL Plaszow Kraków, ul. Oleandry Kraków, Plac na Groblach
Burski Bolesław 01.09.1905
TematMajdanek - terror i zagłada
Data wydarzenia1942.12.27-1945.01.18
LokalizacjaWarszawa KL Majdanek KL Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Majdanek Warszawa, Getto Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 Radom
Dawidowski Roman 1884?
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944
LokalizacjaKraków Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Koszary 20. Pułku Piechoty, ul. Mazowiecka KL Sachsenhausen (Niemcy, Oranienburg)
Woroniuk Wacław 1923
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaMilwa-Berezyna (Białoruś, obwód grodzieński, rejon iwiejski) Stiepniak (Kazachstan, obwód akmolski)
Wójcik Wacław
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Wójcik Mieczysław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.01.25 - ?
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Republika Komi (Rosja)
Żołędziewski Paweł 1919.03.20
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.10 - ?
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Bonna Piotr 1887?
TematIntelligenzaktion na Pomorzu – zbrodnia w Rudzkim Moście
Data wydarzenia-
Lokalizacja-
Wasilczyk Władysław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.19 - ?
LokalizacjaMarkowski Most (Polska, województwo podlaskie, powiat augustowski, gmina Płaska) Markowce (Białoruś, obwód grodzieński, rejon grodzieński) Witebsk (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Surażska (ul. Gagarina 2) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego)
Chodynicki Aleksander
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacja-
Chamot Bolesław
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
LokalizacjaPerespa (Ukraina, obwód lwowski, rejon sokalski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nianda (Urdoma, Rosja, obwód archangielski)
Nowak Jan
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.02.10 - ?
Lokalizacjarejon zdołbunowski (Ukraina, obwód rówieński) Szujskoe (Rosja, obwód wołogodzki)
Tkaczuk Bazyli 1919
Temat