Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (8406)
Babioch Andrzej 1892.09.30
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.04.09 - 1942.04.06
LokalizacjaKulików (Ukraina, obwód lwowski, rejon żółkiewski) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Konotop (Ukraina, obwód sumski), więzienie, ul. Baturńska 2 Nieżyn (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Aktobe (Kazachstan), koordynaty: 50°16′N 57°13′E
Rawkowski Mikołaj
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.08
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Szubunia (Rosja, obwód archangielski, rejon winogradowski) Czelabińsk (Rosja) Czkałow (Orenburg, Rosja, obwód orenburski) Kirgistan Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Rukat Wincenty 1894
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.25 - 1942.09.14
LokalizacjaTeheran (Iran) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Koczmes (Rosja, Republika Komi) Kagan (Uzbekistan, wilajet bucharski) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Rataj Tomasz
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.09.20 - 1942.01
LokalizacjaKorolówka (Polska, województwo lubelskie) Borszczów (Ukraina), Koszary, ul. Szuchewycza 14 Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan) Taraz (Dżambuł, Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski) Chłopczyce (Ukraina, obwód lwowski, rejon samborski)
Rawicz-Głędzki Witold 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.10 - 1941.11.03
LokalizacjaArchangielsk (Rosja) Nowosiołki (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Hancewicze (Białoruż, obwód brzeski) Lusino, stacja kolejowa (Białoruś, obwód brzeski, rejon hancewicki) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Kułojłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Józefczyk Wojciech 1896.11.14
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.03.07
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Hajnówka (Polska), stacja kolejowa Gramatucha (Majskoje, Rosja, Obwód Nowosybirski): Koson (Uzbekistan, wilajet kaszkadaryjski) Strzałkowice (Ukraina, obwód lwowski, rejon somborski)
Juchniewicz Bolesław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.01.05
LokalizacjaKwitok (Rosja, obwód irkucki, rejon tajszecki) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Irak
Jańczyk Wacław
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.03 - 1942.03.24
LokalizacjaMielnica Podolska (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon borszczowski) Germakówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon borszczowski) Ałtajski Kraj (Rosja) Kyrgyz-Chek (Obwód oszyński, Rejon Kara-Suu) Turkmenbaszy (Turkmenistan wilajet balkański) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran) Palestyna
Jarzębski Andrzej 1896
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.09.14
LokalizacjaWeteranówka (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon łanowiecki) Łanowce (Ukraina, obwód tarnopolski), stacja kolejowa Pieszczanka (Rosja, Kraj Permski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan) Qorakoʻl (Uzbekistan, wilajet bucharski), stacja kolejowa
Dziewulski Franciszek
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.28 - 1943
LokalizacjaOlesko (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Dubowik Aleksander
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.08.25 - 1942.02.28
LokalizacjaMińsk (Białoruś) Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Nowosiółki (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia)
Dreksler Józef 1895.05.17
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.09.24
LokalizacjaRejon krasnoborski (Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Wierzbnik (Polska, województwo świętokrzyskie, powiat starachowicki) Łuniniec (Białoruś, obwód brzeski)
Dubowik Witalis 1894.04.16
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.10.30 - 1941.10.01
LokalizacjaNowosiółki (Białoruś, obwód witebski, rejon postawski) Nowe Święciany (Litwa, okręg wileński), stacja kolejowa Wilno (Litwa), Siedziba NKWD, ul. Wiwulskiego 2 Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Domaszewicz Jan 1898
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.27
LokalizacjaZubielewicze (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Szoksza (Rosja, obwód archangielski) Kagan (Uzbekistan) Nawoi (Uzbekistan), stacja kolejowa
Duklewski Kazimierz 1916
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.11 - 1942.03.23
LokalizacjaWysocko Wyżne (Ukraina, obwód lwowski, rejon turczański) Skole (Ukraina), Pałac Groedlów (Zarząd NKWD), ul. Kniazia Swiatosława 40 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Siedziba NKWD, ul. Czkałowa (ul. Swiatosława Chorobroho 23) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Oszwor (Rosja, Republika Komi), stacja kolejowa Nukus (Uzbekistan, Karakałpacja) Toʻrtkoʻl (Uzbekistan)
Dworzecki Sergiusz 1917.12.13
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939 - 1943
LokalizacjaDubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Dębski Eugeniusz 1914
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.24 - 1942.02.18
LokalizacjaSiewuralłag (Rosja, obwód swierdłowski) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Baranowicze (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Bresckaja 258 Moskwa (Rosja), Presnieńskie Więzienie Przejściowe, 1-j Silikatnyj projezd, 11 Iwdel (Rosja, obwód swierdłowski)
Dauksza Izydor
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.11.23 - 1942.02.02
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Wołkowysk (Białoruś, obwód grodzieński), Więzienie ul. Sowiecka 44 Baranowicze (Białoruś, obwód brzeski) Wierchniaja Inta (Rosja, Republika Komi) Workutłag (Rosja, Republika Komi)
Doliner Jerzy 1901.04.17
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.09.01 - 1943
LokalizacjaLwów (Ukraina), ul. Volodymira Ivasyuka 19 Iwano-Frankiwsk Lwów (Ukraina), dworzec kolejowy, plac Dworcowy 1 Ałmaty (Kazachstan), Siedziba NKWD, ul. Nauryzbai Batyr 108
Dewald Władysław
Temat