Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Najczęściej oglądane (20)
Cichoński Stefan Teofil 20.12.1891, Radom
TematPruszków – miasto wypędzonych
Data wydarzenia1944.08.01-1944
LokalizacjaPruszków, Dulag 121 Warszawa, ul. Dantyszka 1
Karcz Jan 27.08.1915, Skalbmierz
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1940.04.06-1945.05.03
LokalizacjaKL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) KL Auschwitz-Birkenau Miechów (woj. małopolskie) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Bergen-Belsen (Niemcy) Lubeka (Niemcy) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Zatoka Lubecka (Niemcy) Skalbmierz
Rachwał Stanisława 29.06.1906, Rudki (dziś: Ukraina)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1942.10.12-1945.05.24
LokalizacjaNakło nad Notecią Bydgoszcz Rajsko (pow. oświęcimski) KL Buchenwald (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Poznań Poręba (pow. pszczyński) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Kraków, ul. Sobieskiego 5 KL Auschwitz I Bochnia, Dworzec kolejowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz-Birkenau, Lagerhaus Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Bełżec Niemiecki obóz zagłady Majdanek Niemiecki obóz zagłady Treblinka Wodzisław Śląski KL Treblinka Drezdenko KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Drancy (Francja) Bruksela (Belgia) Zagrzeb (Chorwacja) KL Herzogenbusch (Holandia) KL Theresienstadt (Czechy) Pszczyna Pruszków, Dulag 121 KL Plaszow Berlin (Niemcy) Brzeszcze
Lurie Wanda Felicja 23.05.1911, Podkowa Leśna
TematWola '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.05-1944.08.10
LokalizacjaWarszawa, ul. Wawelberga 18 Warszawa, Fabryka Ursus, ul. Wolska 55 Warszawa, ul. Działdowska Warszawa, ul. Sokołowska Warszawa, ul. Płocka Warszawa, ul. Staszica Warszawa, ul. Skierniewicka Podkowa Leśna Pruszków, Dulag 121
Czuperska Anna 10.07.1908, Bielcza
TematPawiak, Szucha, Gęsiówka – warszawskie bloki śmierci
Data wydarzenia1940.11.24-1944.07.31
LokalizacjaWarszawa, Getto, ul. Nowolipki 29 (ul. Nowolipki 17C) Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 KL Majdanek Niemiecki obóz zagłady Bełżec Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Ravensbrück (Niemcy) Warszawa, ul. Nowogrodzka 31 KL Kaiserwald (Łotwa) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Mandelbaum Henryk 15.12.1922, Olkusz
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1944.05-1945
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau)
Tauber Henryk 08.07.1917, Chrzanów (woj. małopolskie)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1942.07-1945.01.18
LokalizacjaKL Majdanek KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada Kraków, Getto Kraków, Więzienie Żydowskiej Policji Porządkowej, ul. Józefińska 37 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Buchenwald (Niemcy)
Stuhr Oskar Tadeusz 08.10.1891, Kraków
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944.11
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Nowy Wiśnicz, Obóz pracy przymusowej Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Leksandrowa, Cmenarz Ofiar II wojny światowej KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Odrowąż (pow. konecki) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 KL Dachau (Niemcy) Kraków, ul. Kanonicza 11 Bochnia, Dworzec kolejowy Kraków, ul. Kalwaryjska 12
Dubiel Stanisław 13.11.1910, Chorzów (woj. śląskie)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.11.06-1945.01.19
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Bodnar Michał 1899?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.09.14
LokalizacjaBorki Wielkie (Ukraina) Przemyśl Wołoczyska (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Tetkino (Rosja, obwód kurski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Złotonosza (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Tarnopol (Ukraina)
Kula Michał 07.09.1912, Trzebinia
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1939.09.28-1945.05
LokalizacjaWarszawa Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I KL Mauthausen-Gusen (Austria) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Warszawa, ul. Krucza 23
Pietrzykowski Tadeusz 08.04.1917, Warszawa
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.27
LokalizacjaKL Auschwitz I Babice (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Międzybrodzie Bialskie, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Tarnów (woj. małopolskie) KL Dachau (Niemcy) Rajsko (pow. oświęcimski) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Krygiel Marian Polikarp 26.01.1883, Niedźwiada
TematWola '44 – ludobójstwo w Warszawie
Data wydarzenia1944.08.01-1944.08.04
LokalizacjaWarszawa, ul. Wolska 151 Warszawa, ul. Towarowa Warszawa, Fabryka Kirchmayer i Marczewski, ul. Wolska 79/81 Warszawa, ul. Jana Kazimierza Pruszków, Dulag 121
Hegier (Rafalska) Helena 07.09.1916, Kiszyniów (Mołdawia)
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.01-1945.04
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 Radzyń Podlaski KL Ravensbrück (Niemcy) Międzyrzec Podlaski
Dziopek Jan 27.10.1889, Borek Stary
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.08.21-1945.06.16
LokalizacjaWarszawa Nowy Wiśnicz KL Mauthausen-Gusen (Austria) Gorlice, Siedziba Gestapo, ul. Legionów 8 Jasło, Więzienie śledcze, ul. Staszica 3 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Babice (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz I (Gliwice I - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz II (Gliwice II - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz III (Gliwice III - filia KL Auschwitz-Birkenau) Arbeitslager Gleiwitz IV (Gliwice IV - filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz III (Monowitz) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Melk (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) KL Ebensee (filia KL Mauthausen-Gusen, Austria) Pszczyna Libusza Poręba (pow. pszczyński) Jastrzębie-Zdrój Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 Ostrawa, Morawska Ostrawa (Czechy) Linz (Austria) Wels (Austria) Lambach (Austria) Gmunden (Austria)
Liszka Edward 25.07.1920, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaKL Flossenbürg (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I KL Auschwitz III (Monowitz) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau) Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7
Paradowska Alina 01.06.1924, Warszawa
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.01-1944.04
LokalizacjaKL Majdanek Niemiecki obóz zagłady Majdanek
Myłyk Feliks 03.02.1913, Chorzów
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Będzin, Getto
Sperber Karel 1910, Tachov (Czechy)
TematSelekcja – rampa w Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1941.10-1945
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Majdanek KL Gross-Rosen KL Stutthof KL Auschwitz I KL Buchenwald (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz II (Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz III (Monowitz) Goleszów, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Kobiór, Obóz pracy leśnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Flossenbürg (Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Bergen-Belsen (Niemcy) KL Kaiserwald (Łotwa) KL Mittelbau-Dora (Niemcy)
Dziopek Jan 27.10.1889, Borek Stary
Temat