Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (23)
Jurczyk Tadeusz 1923?
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.04.13-.1942.03.01
LokalizacjaObwód pawłodarski (Kazachstan) Piatoryżysk (Kazachstan, obwód pawłodarski) Priityrsk (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Pawłodar (Kazachstan)
Dubina Stefan 1904
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1941.02.12-1942.10.06
LokalizacjaTeheran (Iran) Lubisiczyce (Białoruś) Prużana (Białoruś) Brześć (Białoruś) Obwód swierdłowski (Rosja)
Szubienicka Anna 1919?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1942.04.01
LokalizacjaSoluga (Rosja, Obwód archangielski) Shahrisabz (Uzbekistan) Wilajet bucharski (Uzbekistan) Teheran (Iran)
Awienko Henryk 1910?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.05.15-1942.02.28
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Grodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Brześć (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Żangiztobe (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Kocoń Fryderyk 28.01.1918
TematArchipelag Gułag – Azja Centralna
Data wydarzenia1939.09.23-1942.03.04
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Karabas (Kazachstan), Stacja kolejowa Karłag (Kazachstan) Pietropawłowsk (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Werner Mieczysław 28.01.1914
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.19 - 1943
LokalizacjaPrzemyśl Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Republika Komi (Rosja)
Wawrzyniak Boleslaw 23.07.1913, Petersburg
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.01 - 1941.09.14
LokalizacjaBiałystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Brześć (Białoruś) Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Czajkowska Danuta 04.08.1921, Pułtusk
TematMajdanek – terror i zagłada
Data wydarzenia1943.01-1944.04
LokalizacjaKL Majdanek
Spittel Danuta 19.03.1920, Lwów (dziś: Ukraina)
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.22-1941.09.17
LokalizacjaLwów (Ukraina), Siedziba Gestapo, ul. Pełczyńska 55 (ul. Witowskiego 55) Lwów (Ukraina), pl. Dworcowy 1 Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Lwów (Ukraina), Więzienie nr 2, ul. Zamarstynowska 7/9 Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Workuta (Rosja, Republika Komi) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6
Zdrzalik Józef 1911?
TematFirlej pod Radomiem – poligon śmierci
Data wydarzenia1940.01-1945.01
LokalizacjaRadom, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Ofiar Firleja 14 Firlej (Radom), Cmentarz Komunalny, ul. Ofiar Firleja 45 Wincentów (Radom)
Koerner Mojżesz Eliasz 1877, Warszawa
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1939.11.13-1939.11.22
LokalizacjaWarszawa, ul. Nalewki 9
Kulikowski Witold 1899?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.08-1942.06.20
LokalizacjaUlbroka (Łotwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Wesołowski Dymitr 1904?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia01.08.1944-01.1945
LokalizacjaKamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Kozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Holyszówka (Ukraina, Obwód rówieński), Jeniecki obóz pracy przymusowej Antopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Płoskirów (Chmielnickij, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Jarmolińce (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Mikulińce (Ukraina)
Wieczorek Wilhelm 1917?
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1939.09.26 - 1941.08.26
LokalizacjaSuchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki)
Weryk Stanisław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22 -1943
LokalizacjaLwów (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Zdołbunów (Ukraina) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Janowa Dolina (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Szotkowski Wiktor 1915?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24-1941.08.22
LokalizacjaBusk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kamionka Las (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Podwołoczyska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Zimna Woda (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Shahrisabz (Uzbekistan)
Szonert Tadeusz 1918?
TematArchipelag Gułag – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1942.01.27
LokalizacjaSibłag (Rosja, obwód nowosybirski) Białystok Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Dżałał-Abad (Kirgistan)
Szlifierz Władysław
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939-1941
LokalizacjaOlesko (Ukraina), Zamek Zborów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Szpakowski Łukasz 15.02.1913, Miesiatycze (dziś: Białoruś)
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.24
LokalizacjaMiesiatycze (Białoruś) Pińsk (Białoruś) Czerwień (Białoruś) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Hać Walerian
Temat