Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (10128)
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1943.06.23-1943.06.23
LokalizacjaKrajno-Parcele Bieliny (pow. kielecki)
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.09-1942.09
LokalizacjaGmina Górno Kielce Łagów (woj. świętokrzyskie) Bieliny (pow. kielecki) Wola Jachowa
Sala Michał 1892?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939-1945
Lokalizacja-
Menes Łazarz 23.03.1910, Warszawa
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1940.07-1943.08
LokalizacjaWarszawa, ul. Leszno Warszawa, Getto Warszawa, ul. Natolińska 6 Warszawa, ul. Żelazna 76 Warszawa, ul. Gęsia 30 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Miła 64 Warszawa, ul. Gęsia 79 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Nowolipki Warszawa, ul. Karmelicka Pruszków, Dulag 121 Warszawa, ul. Zamenhofa Warszawa, ul. Prosta Warszawa, ul. Wołyńska (ul. Lewartowskiego) Warszawa, ul. Stawki Warszawa, ul. Gęsia (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Okopowa Gołąbki (Warszawa), ul. Śniadeckich 7
Zielonka Jan
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.08.05-1944.08.05
LokalizacjaGmina Górno Daleszyce Nowa Słupia Wola Jachowa
Malz Chaim 20.07.1914, Radom
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Radomiu
Data wydarzenia1941.04-1943
LokalizacjaSzydłowiec (pow. szydłowiecki) Radom Radom, Getto Glinice
Czarnecka Teresa
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1945.05
LokalizacjaLisikierz
Włodarczyk Krzysztof
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1944.04.03-1944.04.03
LokalizacjaWola Mysłowska Lisikierz
Zając Teodozja
TematTajne nauczanie w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1944
Lokalizacja-
Koszełowicz Romualda
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1939.09-1944
LokalizacjaMajdan Stuleński Wola Uhruska
Komar Tadeusz 23.07.1933, Opatów-Lipowa
TematPrzerwane dzieciństwo – Lubelszczyzna
Data wydarzenia1944-1944
LokalizacjaJasionka (woj. lubelskie) Lubartów
Gelade Eliasz 1893?
TematUpokorzenie, głód i śmierć – getto w Piotrkowie Trybunalskim
Data wydarzenia1940.10-1944.11
LokalizacjaPiotrków Trybunalski, Manufaktura, ul. Sulejowska 45 Warszawa Piotrków Trybunalski, Wielka Synagoga, ul. Jerozolimska 29 Piotrków Trybunalski, Getto Piotrków Trybunalski, ul. Jerozolimska
Bieniasiewicz Józef 1897
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.01.10-1941.04.15
LokalizacjaPostawy (Białoruś) Berezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Orsza (Białoruś)
Izbicki Michał 05.02.1919, Janów
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1939.09-1944.12
LokalizacjaKL Majdanek KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau)
Kuryłowicz Piotr 1918?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1939.10.12-1942
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Augustów (woj. podlaskie), Budynek Zarządu Wodnego, ul. 29 Listopada 5 Brześć (Białoruś) Workuta (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Nukus (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan)
Staszewski Jan 1885?, Mniowice
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Saltarski Stefan 1913, Czarkowy
TematKielce – terror na co dzień
Data wydarzenia1939-1945
LokalizacjaKielce, Dom kultury robotniczej, ul. 3 Maja (ul. Ściegiennego 2)
Rychlik Czesław 01.06.1909, Wąwoźnica
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.01.05-1945.05.03
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Mauthausen-Gusen (Austria) Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25
Piotrowski Feliks
Temat