Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (10197)
Zabłocka Krystyna
TematPolacy ratujący Żydów w Małopolsce
Data wydarzenia1942-1945
LokalizacjaPiaski-Drużków Kraków Nowy Sącz Lwów (Ukraina) Nowy Sącz, Biały Klasztor, ul. Poniatowskiego 7
Hollender Schulim 1906, Trzciana (pow. mielecki)
TematTerror rozproszony – podobóz KL Plaszow w Mielcu
Data wydarzenia1942.03.09-1944.06
LokalizacjaPustków, Obóz pracy przymusowej Mielec, Obóz pracy przymusowej (filia KL Plaszow) Wieliczka, Obóz pracy przymusowej ul. Daniłowicza (filia KL Plaszow) Rzeszów, Obóz pracy przymusowej KL Plaszow
Drożdż Zdzisław
TematPolacy ratujący Żydów w Małopolsce
Data wydarzenia1942.09-1998
LokalizacjaGorlice Warszawa Tarnów (woj. małopolskie) Kraków, pl. Wolnica 1 Kraków, ul. Topolowa Zagórzany (pow. gorlicki) Ostrów Mazowiecka, Okręgowa Spółdzielnia Spożywców, ul. Kacpurska (ul. Broniewskiego) Lwów (Ukraina) Grodzisk Mazowiecki Budapeszt (Węgry) Jelenia Góra (woj. dolnośląskie) Bolesławiec (woj. dolnośląskie)
Młynarski Marian
TematPolacy ratujący Żydów w Krakowie
Data wydarzenia1939-1942
LokalizacjaKraków, ul. Basztowa 20 Kraków, ul. Senacka 3 Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Kraków, ul. Chopina
Schuch-Nikiel Zofia
TematPolacy ratujący Żydów w Warszawie
Data wydarzenia1940.01-1945
LokalizacjaWarszawa, ul. Niecała Warszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 Warszawa, Getto Warszawa, ul. Ordynacka Warszawa, ul. Kazimierzowska
Kwasiński Władysław 1890
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08.22
LokalizacjaKolędziany (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Szmańkowczyki (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon czortkowski) Ust-pristański rejon (Rosja, Kraj Ałtajski) Czimkient (Szymkent, Kachstan) Iran
Markowski Antoni
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.12.22 - 1942.03.07
LokalizacjaIwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Pałkino (obecnie część Jekaterynburgu), obwód swierdłowski Szypicznyj (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Adamski Alojzy 1908.06.30
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.05.14 - 1941.11
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Ostrowie (Polska, województwo podlaskie, powiat sokólski) Zaręby Kościelne, Klasztor Ojców Reformatów, ul. Farna 18/19 Grodno (dziś: Białoruś), Areszt śledczy NKWD (Magistrat), ul. Magistracka (ul. Sawieckaja 8) Jercewo (Rosja, obwód archangielski) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski)
Rawicz-Głędzki Witold 1896
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.10 - 1941.11.03
LokalizacjaArchangielsk (Rosja) Nowosiołki (Białoruś, obwód brzeski, rejon lachowicki) Hancewicze (Białoruż, obwód brzeski) Lusino, stacja kolejowa (Białoruś, obwód brzeski, rejon hancewicki) Oziero (Rosja, obwód wołogodzki, rejon wytegorski) Wołogda (Rosja), Więzienie NKWD (Klasztor Uspienskij), ul. Burmaginych 19 Kułojłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Gadziński Jan
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1940.06.27 - 1942.03.09
LokalizacjaFarap (Turkmenistan, wilajet lebapski) Dorohusk Łuck (Ukraina), Więzienie (Klasztor Brygidek), ul. Brygidek (ul. Kafedralna 16) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Suchobezwodnoje (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Unżlag (Rosja, obwód niżnonowogrodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Taszkent (Uzbekistan) Majbułak (Kazachstan, obwód turkiestański, rejon tolebijski)
Capiga Władysław 1895
TematArchipelag Gułag – Powołże
Data wydarzenia1940.01.19-1941.10.26
LokalizacjaBuzułuk (Rosja, obwód orenburski) Belebej (Rosja, Baszkortostan) Biezymianłag (Rosja, obwód samarski) Mińsk (Białoruś) Mołodeczno (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Wialiki Hasciniec 52 Gudogaje, stacja kolejowa (Białoruś, obwód grodzieński, rejon ostrowiecki)
Bartosiewicz Marcin 1908
TematArchipelag Gułag – Karelia
Data wydarzenia1940.09.07 - 1942.02.14
LokalizacjaGrodno (Białoruś), Więzienie nr 1, ul. Listowskiego/Złotarska (ul. Kirawa 1) Biełbałtłag (Rosja, Republika Karelii) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Unieżma (Rosja, obwód archangielski, rejon onieżski) Majguba (Rosja, Republika Karelia, rejon siegieżski) Piniega (Rosja, obwód archangielski) Miedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelia) Chinar (Rosja, Republika Dagestan, rejon derbencki) Aktiubińsk (Aktobe, Kazachstan) Samarkanda (Uzbekistan, wilajet samarkandzki) Narpaj (Uzbekistan)
Trott Józef 1897
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1941.10.05
LokalizacjaRejon wołożyński (Białoruś, obwód miński) Toporok (Rosja, obwód irkucki) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Bujko Henryk
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.02.23
LokalizacjaKazachstan
Drobniak Bolesław 1906
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.20 - 1941.08.25
LokalizacjaLitwa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Czyżewski Piotr 1914
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.23-1942.01.13
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Łuniniec, rejonowy oddział NKWD (Białoruś, obwód brzeski) Pińsk (Białoruś), Więzienie NKWD nr 29, ul. Brzeska/ul. Poleska Czerwień (Białoruś, obwód miński), więzienie, ul. Gorbaczewa Mohylew (Białoruś) Swierdłowsk (Jekaterynburg, ul. Repina 4. Areszt śledczy, więzienie przesyłowe) Degciarka (Rosja, obwód świerdłowski, okręg krasnoufimski)
Nowicki Antoni 1897
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10 - 1942.08
LokalizacjaNucht-Oziero (Wierchowskij, Rosja, obwód archangielski) Teheran (Iran) Troick, stacja kolejowa (Rosja, obwód czelabiński) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Janczulewicz Hieronim 1899
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12 - 1941.08.25
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Smoleńsk (Rosja, obwód smoleński) Kowno (Litwa) Babynino (Rosja, obwód kałuski), Stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Halejko Piotr 1902
Temat