Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (5604)
Szulc
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaKościerzyna, ul. Józefa Hallera 1 KL Stutthof
Anonim
TematPrzerwane dzieciństwo – Kielecczyzna
Data wydarzenia1941.01-1941.12
Lokalizacja-
Szulc C.
TematMasowa eksterminacja – KL Stutthof
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaKościerzyna KL Stutthof
Anonim
TematMasowa eksterminacja – KL Mauthausen-Gusen
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Mątowy Wielkie
Anonim
TematMasowa eksterminacja – KL Dachau
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaKL Dachau (Niemcy) Mątowy Wielkie
Reluga Wincenty 20.12.1897, Ostrów Mazowiecka
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Ostrowska
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaOstrów Mazowiecka
Szałajda Feliks
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaSkarszewy (woj. pomorskie) Wysin
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaKościerzyna
Janus Józef 01.01.1901, Zawiercie
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci
Szałajda Feliks
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaMalary (woj. pomorskie)
Zając Władysław 1898?
TematLubelszczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaRudolfin Warszawa
Szulc
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaKościerzyna
Reluga Wincenty 20.12.1897, Ostrów Mazowiecka
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Ostrowska
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaOstrów Mazowiecka Warszawa, Dulag, ul. Skaryszewska 8
Borucki Antoni 15.01.1875, Buków (woj. łódzkie)
TematTerror na ziemiach wcielonych – Ziemia Łódzka
Data wydarzenia1941-1941
LokalizacjaTomaszów Mazowiecki, Cmentarz żydowski, ul. Smutna
Jungiewicz Jan 1900?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1941
LokalizacjaKraków KL Auschwitz-Birkenau Staszów (woj. świętokrzyskie) Połaniec (woj. świętokrzyskie)
Mańkowski Augustyn 20.05.1890, Warszawa
TematW stronę wolności – ucieczki z Auschwitz-Birkenau
Data wydarzenia1940.06.14-1945.01.18
LokalizacjaNowy Wiśnicz KL Auschwitz I Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz III (Monowitz) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy) Jaworzno, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Jawiszowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Świętochłowice, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Łagisza, Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Blechhammer Kędzierzyn-Koźle, Obóz pracy przymusowej
Płatacz Wiktor
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.02.12
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Teheran (Iran) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Wilno (Litwa) Wilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Tiemłag (Rosja, Republika Mordowii) Czokpak (Kazachstan) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Połock (Białoruś), Więzienie NKWD, ul. Zinaidy Tusnołobowoj-Marczenko Putewaja (Rosja, obwód archangielski) Margʻilon (Uzbekistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Menes Łazarz 23.03.1910, Warszawa
TematGetto warszawskie – piekło w środku miasta
Data wydarzenia1940.07-1943.08
LokalizacjaWarszawa, ul. Leszno Warszawa, Getto Warszawa, ul. Natolińska 6 Warszawa, ul. Żelazna 76 Warszawa, ul. Gęsia 30 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Miła 64 Warszawa, ul. Gęsia 79 (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Nowolipki Warszawa, ul. Karmelicka Pruszków, Dulag 121 Warszawa, ul. Zamenhofa Warszawa, ul. Prosta Warszawa, ul. Wołyńska (ul. Lewartowskiego) Warszawa, ul. Stawki Warszawa, ul. Gęsia (ul. Anielewicza) Warszawa, ul. Okopowa Gołąbki (Warszawa), ul. Śniadeckich 7
Gwiazdomorski Jan 04.02.1899, Kraków
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939.11.01-1945
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Kraków KL Auschwitz-Birkenau Wrocław, Więzienie karne, ul. Kleczkowska 35 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Zając Teodozja
Temat