Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (8128)
Motyk Paweł 1922, Zadniszówka (Podwołoczyska, dziś: Ukraina)
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaBorki Wielkie (Ukraina) Teheran (Iran) Oziornyj (Rosja, obwód swierdłowski) Buchara (Uzbekistan)
Kijowska Jadwiga 1923?, Tłusteńkie (dziś: Ukraina)
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaRejon troicki (Rosja, Kraj Ałtajski) Teheran (Iran) Farab (Turkmenistan), Stacja kolejowa Kitab (Uzbekistan) Taszkent (Uzbekistan) Karl Marks (Burganli, Uzbekistan)
Bąkowski Stefan 1900
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaDźwiniaczka (Ukraina) Kraj Ałtajski (Rosja)
Bojda Ferdynand 1921?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaTaszłak (Toshloq, Uzbekistan) Gyrkaszor (Rosja, Republika Komi) Taszkent (Uzbekistan) Andiżan (Uzbekistan) Sulukta (Kirgistan)
Kazula Edward 1911
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaKarabasz (Rosja, obwód czelabński) Gʻuzor (Uzbekistan)
Abramowicz Bronisław 07.09.1911, Wzgórze–Bełżyce
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.02.10-1943
Lokalizacja-
Jagusz Michał 1895
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaRepublika Komi (Rosja)
Sobieska Józefa 28.02.1922 Bojanice (dziś: Ukraina)
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaDiabrino (Rosja, obwód archangielski)
Gałka Jan 1922?
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaWiled (Rosja, obwód archangielski) Intymak (auł Ybyraja Żaukiebajewa, Kazachstan, obwód południowokazachstański, rejon suzakski)
Garguliński Stanisław 1911?
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaGyrkaszor (Rosja, Republika Komi)
Swoboda Józef
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
LokalizacjaKłodno (Ukraina, obwód lwowski, rejon kamieniecki) Jekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski)
Bławat Franciszek
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaKotłas (Rosja, obwód archangielski) Wierchniaja Tojma (Rosja, obwód archangielski)
Janiak Aleksandra 06.12.1924
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaDywin (Białoruś) Wodopad (Rosja, obwód archangielski)
Kamiński Józef
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaJagwiel (Rosja, obwód archangielski) Witiunino (Rosja, obwód archangielski)
Minakowski Jan 29.05.1917
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Bieluńce (Białoruś) Raduń (Białoruś) Lida (Białoruś), Więzienie „Kamionka”, ul. Leninskaja 29 Baranowicze (Białoruś), Areszt śledczy NKWD, ul. Fralankowa 50 Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Pieczora (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Krasnogwardiejsk (Bułungur, Uzbekistan)
Aleksiejuk Mieczysław 1908.05.03
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943
Lokalizacjaobwód nowosybirski (Rosja)
Zośkow Stefan 1920
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaKraj Ałtajski (Rosja)
Knap Emilian
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaMuraszy (Rosja, obwód kirowski) Muraszy (Rosja, obwód kirowski), Stacja kolejowa Objaczewo (Rosja, Republika Komi) Kazachstan
Zubel Stanisław 22.04.1921
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10-1943
LokalizacjaObwód swierdłowski (Rosja)
Kulig Jan
Temat