Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9810)
Wesołowski Teodor 1885?
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940.01-1944.12
LokalizacjaBusko-Zdrój Słupia (pow. buski), Obóz pracy przymusowej Mikułowice (pow. buski) KL Auschwitz-Birkenau
Grabowski Franciszek 15.05.1899 Malinowo
TematZiemia Ostrowska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaOstrów Mazowiecka Małkinia Górna Wąsewo (woj. mazowieckie) Wysocze Przyborowie-Kolonia
Ptak Wojciech 22.12.1894
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.11-1940.12
LokalizacjaBusko-Zdrój
Bida Antoni 08.04.1897, Ostrów Krupski
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939.09-1944.08.01
LokalizacjaWarszawa Warszawa, Getto
Małecki Stanisław 16.10.1902
TematZiemia Ostrowska – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaPrzyborowie-Kolonia
Jaworski Seweryn Stanisław 17.12.1898, Warszawa
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia1940-1944.07
LokalizacjaWarszawa, ul. Skaryszewska 6 Warszawa, Arbeitsamt, ul. Kredytowa 1 Warszawa, Dulag, ul. Skaryszewska 8 Warszawa, ul. Królewska 37
Cecot Katarzyna 28.09.1892, Chałupki
TematKielecczyzna – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1942.02-1945.01
LokalizacjaJarząbki (woj. świętokrzyskie) Chmielnik (woj. świętokrzyskie) Busko-Zdrój
Kalata Mieczysław 12.09.1905, Warszawa
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy
Data wydarzenia1939-1942.11.01
LokalizacjaWarszawa, Arbeitsamt, ul. Kredytowa 1
Jaworski Stanisław 1898
TematPolityka rasy panów – instytucje, gospodarka, kultura
Data wydarzenia1939.11.01-1945.01.17
LokalizacjaWarszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 Warszawa, Arbeitsamt, ul. Kredytowa 1 Warszawa, Dulag, ul. Skaryszewska 8 KL Stutthof Warszawa, Arbeitsamt, ul. Długa 38/40 Warszawa, Arbeitsamt, ul. Marszałkowska/ ul. Królewska
Wolny Stefan 30.10.1903, Kamieńskie (Ukraina)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1922.08.31-1944.10.16
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Bochnia, Dworzec kolejowy Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr II Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Barth (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Dębkowski Marian 08.12.1912, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940.12-1945.04.14
LokalizacjaWarszawa, Areszt śledczy Gestapo, al. Szucha 25 KL Buchenwald (Niemcy) Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Gross-Rosen KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Stuhr Oskar Tadeusz 08.10.1891, Kraków
TematInteligencja na celowniku – terror wobec polskich elit
Data wydarzenia1939.11.06-1944.11
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Bydgoszcz Kraków, Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Gołębia 24 Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 Nowy Wiśnicz, Obóz pracy przymusowej Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 Leksandrowa, Cmenarz Ofiar II wojny światowej KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Odrowąż (pow. konecki) KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz-Birkenau, SS-Stabsgebäude KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) Kraków, Dom Śląski, ul. Pomorska 2 KL Dachau (Niemcy) Kraków, ul. Kanonicza 11 Bochnia, Dworzec kolejowy Kraków, ul. Kalwaryjska 12
Ślusarek Czesław 1911
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1941
LokalizacjaMonasterzyska (Ukraina), Obóz przejściowy (Fabryka Tytoniu), ul. Szewczenka 15 Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Stary Jaryczów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Niesłuchów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kupcze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozłów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kurowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Olszanica (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Smaczny Edward 1924?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1941.09.03
LokalizacjaLwów (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Warkowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowe Tarakanów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Czerlany (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Słupski Wiesław 1924?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.25
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Śniady Konstanty 1906?, Dłutowo
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.21
LokalizacjaSwojatycze (Białoruś) Lida (Białoruś) Nowogródek (Białoruś) Wilno (Litwa) Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Połąga (Litwa), Obóz internowania Mołodeczno (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Półwysep Kolski (Rosja, obwód murmański) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Tutak Ryszard 16.03.1930, Lublin
TematTajne nauczanie – Ziemia Lubelska
Data wydarzenia1939.09.01-1944.09.01
LokalizacjaTomaszów Lubelski Kraków Lublin
Stefańki Michał 1908
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.17-1942.03.31
LokalizacjaZaleszczyki (Ukraina) Przemyśl Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Abez (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Krasnowodsk (Turkmenbaszy, Turkmenistan) Bandar-e Pahlavi (Bandar-e Anzali, Iran)
Stawecki Jan 1900?
Temat