Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9810)
Gabrys Ludwik
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18 - 1941.07.24
LokalizacjaTalica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Marganiec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Republika Komi (Rosja) Tarnopol (Ukraina) Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy
Semeniuk Jan
TematPrzerwane dzieciństwo – los dzieci w okupowanej Polsce
Data wydarzenia1939.09-1944.07
Lokalizacja-
Popko Franciszek 1909
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1943
LokalizacjaNowojelnia (Białoruś) Stołpce (Białoruś) Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Lwów (Ukraina) Tuligłowy (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Zborów (Ukraina) Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Rewiński Józef
TematNa zesłaniu – Azja Centralna
Data wydarzenia1939-1942.02.02
LokalizacjaBrześć (Białoruś) Wozniesienka (Kazachstan) Akmoł (Kazachstan), Akmoliński Obóz Żon Zdrajców Ojczyzny Cimkowicze (Białoruś) Mińsk (Białoruś) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Rawski Julian 1909?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.20-1943
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Łuck (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Róg Jan 1913?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1943
LokalizacjaŻabczyce (Białoruś) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Antopol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Świętosław (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Skole (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Karnecki Tadeusz 01.08.1930, Święte-Jezioro
TematPrzerwane dzieciństwo – Wołyń
Data wydarzenia1939-1943
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Biała Podlaska KL Majdanek
Zyń Jadwiga
TematPrzerwane dzieciństwo – Warszawa
Data wydarzenia1939.09.01-1944
LokalizacjaLiszna (pow. bialski) Warszawa Stoczek Łukowski Sławatycze
Rataj Adam
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.21-1941.07.12
LokalizacjaŁuck (Ukraina) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Karakub (Kalmiuśke, Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Jelenówka (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Roszek Tadeusz 1917?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09
LokalizacjaHorodenka (Ukraina) Czortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Czortków (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Gʻuzor (Uzbekistan) Nukus (Uzbekistan) Czardżou (Türkmenabat, Turkmenistan)
Ronczy Wiktor 1903?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1941.08.15
LokalizacjaTrembowla (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Kozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Rudziński Stefan 1897
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.01
LokalizacjaŁuck (Ukraina) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Rucki Michał 1911
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941.09.03
LokalizacjaWołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Tarnopol (Ukraina) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Nowogród Wołyński (Ukraina), Obóz przejściowy Zaporoże (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Rozóm Bolesław 1917
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1941.07
LokalizacjaSarnki Górne (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Ryba Teofil 1901?
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.18-1941.09.03
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Kozowa (Ukraina) Brzeżany (Ukraina) Sarnki Górne (Ukraina) Kamieniec Podolski (Ukraina), Obóz przejściowy Żytyń Wielki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Korzec (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD
Rutkowski Wiktor
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.22-1941.09
LokalizacjaFilipowicze (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Gwozdy (Hwozdy, Białoruś) Sosenki (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wójtowice (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Gwozdów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Rybiak Józef 1919?
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.23-1942.02.08
LokalizacjaChołoniów (Ukraina) Lwów (Ukraina) Małoszujka (Rosja, obwód archangielski) Pietropawłowsk (Kazachstan) Ługowoje (Kazachstan)
Ebert Ernest 1904.07.09
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.09.24-1942.06.10
LokalizacjaCzechowice-Dziedzice (pow. bielski) Przemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Czernihów (Ukraina) Horodnia (Ukraina) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Sorokłag (Rosja, obwód archangielski) Onega (Rosja, obwód archangielski) Małoszujka (Rosja, obwód archangielski) Wołogda (Rosja, obwód wołogodzki) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Oczkoś Roman 13.12.1899, Niedzieliska (woj. lubelskie)
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24-1941.09.09
LokalizacjaHrubieszów Brody (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ponikwa (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Busk (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wołoczyska (Ukraina), Obóz przejściowy Teofipol (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Kadłubiska (Ukraina) Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Tudorów (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Równe (Ukraina) Złotonosza (Ukraina)
Skiba Tadeusz 1918?
Temat