Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
Wyniki wyszukiwania (33)
Langbein Hermann 18.05.1912, Wiedeń (Austria)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.08-1944.08
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Dachau (Niemcy) KL Flossenbürg (Niemcy) Wiedeń (Austria)
Mol Helena 13.12.1924, Warszawa
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1943-1945.04.27
LokalizacjaKL Mittelbau-Dora (Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Mechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen Grimma (Niemcy) Münchhausen (Niemcy) Liège (Belgia) Bruksela (Belgia) KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Cohen Lily 09.07.1921, Saloniki (Grecja)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1944.03-1945.04
LokalizacjaMechelen (Belgia), SS-Sammellager Mechelen KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Kanada KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Stromberger Maria 16.03.1898, Metnitz (Austria)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.07.01-1945.01
LokalizacjaChorzów (woj. śląskie) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Berlin (Niemcy) Praga (Czechy) Katowice KL Dachau (Niemcy) KL Theresienstadt (Czechy)
Hołuj Tadeusz 23.11.1916, Kraków
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1942.09.04-1945.01.18
LokalizacjaWarszawa KL Mauthausen-Gusen (Austria) Lublin Łódź KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Brzeszcze KL Theresienstadt (Czechy) Londyn (Wielka Brytania) KL Buchenwald (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Kuryłowicz Adam 21.12.1890, Kłyżów (woj. podkarpackie)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1941.05-1945.01.18
LokalizacjaLublin Kraków Nowy Wiśnicz Warszawa Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Paryż (Francja) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Buchenwald (Niemcy)
Woycicki Alfred 21.06.1906, Lwów (dziś: Ukraina)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.04.27-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz III (Monowitz)
Taul Roman 28.02.1917, Bytom
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1940.06.24-1944.09.30
LokalizacjaKraków KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau
Dürmayer Heinrich 10.04.1905, Atzgersdorf (Austria)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1939-1945.05.07
LokalizacjaNiemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau) KL Mauthausen-Gusen (Austria) Wodzisław Śląski Saint Cyprien (Francja) Wiedeń (Austria) KL Dachau (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Piątkowska Antonina 24.12.1900, Warszawa
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942.04.27-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz I KL Ravensbrück (Niemcy) KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz I, Plac apelowy Budy (pow. oświęcimski), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Drezno (Niemcy) Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau)
Kłodziński Stanisław 04.05.1918, Kraków
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1940-1944
LokalizacjaBydgoszcz KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Sosnowiec (woj. śląskie) Dęblin
Kulka Erich 18.02.1911, Vsetín (Czechy)
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1942-1945.01.18
LokalizacjaKL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz II (Birkenau), Rampa nr III KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Theresienstadt (Czechy) Katowice, Siedziba Gestapo, ul. Powstańców 31 KL Dachau (Niemcy)
Kraus Otto 07.09.1909, Klášterní Skalice (Czechy)
Temat