Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (93)
Czarka Mendel 1920.06.26
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06.28 - 1941.10.23
LokalizacjaBiałystok Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Iłów
Pająk Zbigniew
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.04.29-1943
LokalizacjaAsino (Rosja, obwód tomski) Teguldet (Rosja, obwód tomski) Czet-Pieski (Rosja, obwód tomski) Tomsk (Rosja, obwód tomski)
Katz Naftali 1914
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.06.29-1943
LokalizacjaPrzemyśl Tomsk (Rosja, obwód tomski) Gʻuzor (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Samarkanda (Uzbekistan)
Goldberg Joel
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.29-1941.10.02
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Czokpak (Kazachstan)
Baszker Fiyszel 1899.08.06
TematNa zesłaniu – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.11.15 - 1942.03.12
LokalizacjaWarszawa (Polska) Małkinia Górna Białystok (Polska) rejon kargopolski (Rosja, obwód archangielski) Turkiestan (Kazachstan)
Goldfarb Pinkus
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.06.28-1941.03
LokalizacjaBiałystok Obwód archangielski (Rosja) Czokpak (Kazachstan)
Nieścierewski Władysław 1916?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.05.01-1942.02.10
LokalizacjaPotroki (Białoruś) Kermine (Nawoi, Uzbekistan) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Cyganiewicz Józef
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1939-1942.03.16
LokalizacjaKsiążniczki Włodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Tomsk (Rosja, obwód tomski)
Bojarska Stefania 1922
TematNa zesłaniu – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.06.29-1941.05.15
LokalizacjaMaksymówka (Ukraina) Rejon ałdański (Rosja, Jakucja)
Hołownia Feliks 1908
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.07.22-1942
LokalizacjaObwód archangielski (Rosja)
Gussmann Brunon 1915?
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.06.29-1942.02.27
LokalizacjaWłodzimierz (Włodzimierz Wołyński, Ukraina) Kasztakowo (Rosja, obwód tomski, rejon zyriański) Timiriazjewskoeje (Tomska, Rosja, obwód tomski) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Taszkent (Uzbekistan) Karakałpacja (Uzbekistan) Kitab (Uzbekistan) Shahrisabz (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Suchańska Anna
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.06.29-1943
LokalizacjaSuchoj log (Rosja, obwód tomski)
Janik Tadeusz
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.10-1941
LokalizacjaZdołbunów (Ukraina) Dubno (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Przemyśl Obwód kustanajski (Kazachstan) Ostra Góra (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Mościska (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Hureczko, Jeniecki obóz pracy przymusowej Dubno (Ukraina), Stacja kolejowa Dubno (Ukraina) Szepietówka (Ukraina)
Wójcik Władysław 1902
TematNa zesłaniu – Obwód wołogodzki
Data wydarzenia1940.06.24-1942.02.12
LokalizacjaRejon andomski (Rosja, rejon wytegorski,) Melekess (Dimitrowgrad, Rosja, obwód uljanowski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Dżałał-Abad (Kirgistan) Margʻilon (Uzbekistan)
Handel Zygmunt
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.29-1941.11
LokalizacjaDelatyn (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon nadwórniański) stacja kolejowa Nadwórna (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Kijów (Ukraina) Tomsk (Rosja, obwód tomski) Czet-Pieski (Rosja, obwód tomski) Buzułuk, stacja kolejowa (Rosja, obwód orenburski)
Nabielec Jadwiga
TematNa zesłaniu – Republika Mari El
Data wydarzenia1940.06.29 - 1942.04.07
LokalizacjaLwów (Ukraina) Joszkar-Oła (Rosja, Republika Mari El) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Margʻilon (Uzbekistan)
Romanowski Aleksander 1911
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1940.07.22-1942.03.18
LokalizacjaSiewwostłag (Rosja, obwód magadański) Margʻilon (Uzbekistan)
Hołowacz Longina 04.03.1922, Kamień (dziś: Białoruś)
TematNa zesłaniu – Syberia
Data wydarzenia1940.06.20-1941.03
LokalizacjaKraj Ałtajski (Rosja) Semipałatyńsk (Semej, Kazachstan) Margʻilon (Uzbekistan) Samarkanda (Uzbekistan)
Olender Teofil 1897
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09.23
LokalizacjaJanówka (Ukraina, obwód wołyński, rejon horochowski) Kraj Permski (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Powiat puławski (województwo lubelskie)
Weitzen Alleksander 1921
Temat