Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (2470)
Wołyko Bolesław
TematNa zesłaniu – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.19-1943
LokalizacjaKermine (Nawoi, Uzbekistan) Lida (Białoruś) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wilgort (Rosja, Republika Komi) Dżyzak (Uzbekistan)
Omeljanowicz Walenty 1911
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.18-1942.02.01
LokalizacjaMińsk (Białoruś), Więzienie „Wołodarka”, ul. Waładarskaha 2 Ługowoje (Kazachstan)
Suchodolski Wiktor 1909.03.25
TematArchipelag Gułag – Obwód niżnonowogrodzki
Data wydarzenia1941.05.19 - 1941.10.25
LokalizacjaWilno (Litwa), Więzienie na Łukiszkach, ul. Więzienna (ul. Lukiškių 6) Niżny Nowogród (Rosja) Wurnary (Rosja, Republika Czuwaszja) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Fabian Jan 1911
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04.19-1942.08.07
LokalizacjaSambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Humań (Ukraina) Mariupol (Ukraina) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski) Shahrisabz (Uzbekistan)
Radomski Józef 1895
TematArchipelag Gułag – Obwód kirowski
Data wydarzenia1940.07.17 - 1943.02.06
LokalizacjaSiemiatycze (Polska, województwo podlaskie) Brześć (Białoruś), Więzienie, ul. Zygmuntowska (ul. Marksa 86-88) Wiatłag (Rosja, obwód kirowski) Kazachstan Ługowoje (Kazachstan, obwód żambylski)
Waronik Michał 11.11.1924
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1939.09.17-1941.09.08
LokalizacjaCzapajewsk (Rosja, obwód samarski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Łabuda Wojciech 1900
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.03.17-1942.11.09
LokalizacjaKołomyja (Ukraina), Więzienie NKWD, al. Wolności (ul. Lesi Ukrainki 32) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kandałaksza (Rosja, obwód murmański) Murmańsk (Rosja, obwód murmański) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Samarkanda (Uzbekistan)
Grunfeld Jakub 1905
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.06.23-1942.01.17
LokalizacjaJaśniska (Ukraina, obwód lwowski, rejon jaworowski) Kujbyszew (Samara, Rosja, obwód samarski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Sempik Stanisław
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1940.10.10 - 1942.02.26
LokalizacjaTorżok (Rosja, obwód twierski) Murom (Rosja, obwód włodzimierski), stacja kolejowa Joszkar-Oła (Rosja, Republika Mari El) Ardaszy (Rosja, obwód kirowski, rejon zujewski) Ługowoje (Kazachstan)
Miśkiewicz Alfons 1919.01.05
TematWyścig z czasem – droga do Armii Andersa
Data wydarzenia1941.05.05 - 1942.02.25
LokalizacjaNowyj Oskoł (Rosja, obwód biełgorodzki) Orzeł (Rosja, obwód orłowski) Prosnica (Rosja, obwód kirowski) Niżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Czarniecki Władysław 1902
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.03.29 - 1942.02.23
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Kaskeleng (Kazachstan, obwód almacki)
Gaweł Stanisław 1920?
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.04.16-1941.09.23
LokalizacjaPrzemyśl, Zakład karny, ul. Rokitniańska 1 Starobielsk (Ukraina) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Nowak Piotr 1895
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.18 - 1942.08.30
Lokalizacja-
Ołowski Czesław
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1941.01.10-1941.09
LokalizacjaMalesze Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Konosza (Rosja, obwód archangielski) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Gliniany Mikołaj
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.09.28-1942
LokalizacjaGörken (Dubrowka, Rosja, obwód kaliningradzki), Stalag I A Grajewo Augustów (woj. podlaskie) Grodno (Białoruś) Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski)
Hutkaj Stefan
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1939.09.18-1941.12
LokalizacjaTatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Słonim (Białoruś) Nowogródek (Białoruś) Tambów (Rosja, obwód tambowski)
Urban Władysław 1922
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1940.04-1942.03
LokalizacjaObwód północnokazachstański (Kazachstan) Obwód kustanajski (Kazachstan) Kustanaj (Kazachstan)
Urban Józef 1920?
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.04.21-1942.02.22
LokalizacjaNiżny Tagił (Rosja, obwód swierdłowski)
Lipski Stanisław 09.02.1897
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Ziemia Ostrowska
Data wydarzenia1940-1945
LokalizacjaOstrów Mazowiecka Małkinia
Joachimiak Anczeł 1916.09.20
Temat