Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Obwód
-
-
Rejon
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (2866)
Smoleń Kazimierz 15.11.1917, Łysa Góra (pow. brzeski)
TematSonderkommando Auschwitz-Birkenau – świadkowie Zagłady
Data wydarzenia1943.01.14-1945.01.29
LokalizacjaKraków Nowy Sącz, Siedziba Gestapo, ul. Czarnieckiego 13 Tarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Brzeszcze
Wolman Jakub 13.07.1914
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1940.04-1945.01.27
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau, Rampa nr I KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz III (Monowitz) Rajsko (pow. oświęcimski), Instytut Higieny Waffen-SS i Policji (filia KL Auschwitz-Birkenau) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau Bratysława (Słowacja) Żylina (Słowacja) Bronna Góra (Białoruś)
Piotrowska (Wrochno) Halina 28.12.1913, Jarosław (woj. podkarpackie)
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.03.04-1945.05.02
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1 Lublin, ul. Głowackiego 20
Półtawska Wanda 02.11.1921, Lublin
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.02.17-1945.05.02
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) KL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Dąbrowska (Lewandowska) Władysława 1905
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.03.01-1945.04.30
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Puławy
Kwiecińska Leokadia 1899, Lublin
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.02.22-1945.04.28
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Karczmarz (Łysakowska) Maria 27.07.1917
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1939.12-1945.04.28
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Zamość Zamość, ul. Kolegiacka 18
Weissblum Giza 1917?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1943.08-1945.03
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 10 KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Familienlager Theresienstadt KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V Sosnowiec (woj. śląskie), Obóz pracy przymusowej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” Charleroi (Belgia) KL Malchow (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Lipsk (Niemcy), Obóz pracy przymusowej (filia KL Buchenwald, Niemcy)
Kuryłowicz Adam 21.12.1890, Kłyżów (woj. podkarpackie)
TematRuch oporu w Auschwitz
Data wydarzenia1941.05-1945.01.18
LokalizacjaLublin Kraków Nowy Wiśnicz Warszawa Warszawa, Pawiak, ul. Dzielna 24/26 KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz I, Plac apelowy KL Auschwitz III (Monowitz) KL Auschwitz-Birkenau, Bauhof KL Auschwitz II (Birkenau), Zigeunerfamilienlager Paryż (Francja) Kraków, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ul. Mikołajska 21 KL Buchenwald (Niemcy)
Pielach Bolesław 30.12.1907, Głuszczyzna
TematMasowa eksterminacja – KL Sachsenhausen
Data wydarzenia1940.06.24-1945.05.11
LokalizacjaBerlin (Niemcy) Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy) KL Dachau (Niemcy) KL Buchenwald (Niemcy)
Lechman Edward 21.07.1894, Łódź
TematAuschwitz-Birkenau – obóz Zagłady
Data wydarzenia1942.07-1945.01.27
LokalizacjaMyślenice Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau), Sauna KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V
Smużewski Zygmunt 17.05.1919, Stanisławowo
TematPierwsi w Auschwitz – transport z Tarnowa
Data wydarzenia1940.05-1945.04.30
LokalizacjaTarnów (woj. małopolskie), Zakład karny, ul. Konarskiego 2 KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Sanok, Więzienie Karno-Śledcze, ul. Zaułek Dobrego Wojaka Szwejka 4 (ul. Kościuszki 5) KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci Niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), „Czerwony Domek” KL Auschwitz II (Birkenau), „Biały Domek” KL Barth (filia KL Ravensbrück, Niemcy)
Szafrański Zygmunt 1913?
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1941-1945.05.03
LokalizacjaKL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Lubeka (Niemcy) Zatoka Lubecka (Niemcy)
Karcz Jan 27.08.1915, Skalbmierz
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1940.04.06-1945.05.03
LokalizacjaKL Gross-Rosen KL Ravensbrück (Niemcy) Kraków, Siedziba Gestapo, ul. Pomorska 2 KL Auschwitz-Birkenau KL Auschwitz I KL Auschwitz I, Komora gazowa i krematorium nr I KL Auschwitz I, Blok 11 i Ściana Śmierci KL Auschwitz II (Birkenau) KL Auschwitz II (Birkenau), Komory gazowe i krematoria nr II, III, IV, V KL Auschwitz III (Monowitz) Raisko (Rajsko), Obóz pracy rolnej (filia KL Auschwitz-Birkenau) KL Bergen-Belsen (Niemcy) Skalbmierz Bochnia, Dworzec kolejowy Kraków, Więzienie Montelupich, ul. Montelupich 7 KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy) Lubeka (Niemcy) Hamburg (Niemcy) Zatoka Lubecka (Niemcy) KL Sachsenhausen (Oranienburg, Niemcy)
Nowosielski Aleksander Tadeusz 14.04.1904, Oszmiana (dziś: Białoruś)
TematMasowa eksterminacja – KL Neuengamme
Data wydarzenia1940-1945.05.02
LokalizacjaKL Auschwitz-Birkenau Tarnów (woj. małopolskie), Siedziba Gestapo, ul. Urszulańska 18 KL Neuengamme (Hamburg, Niemcy)
Rek Izabella 26.07.1922, Suchedniów
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.05.09-1945.04.28
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Czyż (Wilgat) Krystyna 11.10.1923, Lublin
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.03.04-1945.05.02
LokalizacjaKL Ravensbrück (Niemcy) KL Neustadt-Glewe (filia KL Ravensbrück, Niemcy) Lublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Szczepanowski Jan 1909?
TematAuschwitz-Birkenau – niemiecka fabryka śmierci
Data wydarzenia1941.10.09-1945.05.05
LokalizacjaKL Mauthausen-Gusen (Austria) Podstary Zamość Zamość, Rotunda, Droga Męczenników Rotundy 1 Zamość, Siedziba Gestapo, ul. Kolegiacka 18 KL Auschwitz-Birkenau KL Gross-Rosen Dyhernfurt (Brzeg Dolny) KL Buchenwald (Niemcy)
Bąbińska (Dobrowolska-Jasiuk) Bogumiła 1915
TematMasowa eksterminacja – KL Ravensbrück
Data wydarzenia1941.04.25-1945.04.28
LokalizacjaLublin, Zamek Lubelski, ul. Zamkowa 9 KL Ravensbrück (Niemcy) Lublin, Areszt śledczy Gestapo, ul. Uniwersytecka 1
Srokowska-Tomkowicz Maria 1899?
Temat