Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (76)
Rożek Franciszek 1896
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09-1941.09.08
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Murmańsk (Rosja, obwód murmański), Więzienie NKWD, ul. Radiszewa 32 Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Archangielsk (Rosja, obwód archangielski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8
Usowski Jan 1898.04.25
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.03.31 - 1941.25.09
LokalizacjaArchangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Wilno (Litwa) Mołodeczno (Białoruś, obwód miński), stacja kolejowa stacja kolejowa Włodzimierz (Rosja) Połąga (Litwa), Obóz internowania Kowno (Litwa), Obóz internowania (Fort V) stacja kolejowa Kowno (Litwa) stacja kolejowa Oszmiana (Białoruś, obwód grodzieński) stacja kolejowa Orsza (Białoruś, obwód witebski) stacja kolejowa Kozielsk (Rosja, obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Babynino (Rosja, obwód kałuski), Stacja kolejowa Pawliszczew Bor (Rosja, obwód smoleński), Obóz Juchnowo R-43 Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej port Murmańsk (Rosja), koordynaty: port Ponoj (Rosja, obwód murmański) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej port Archangielsk (Rosja), koordynaty: Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Michalski Izydor 1901
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.09.23-1941.09.19
LokalizacjaBerezwecz (Głębokie, Białoruś), Więzienie NKWD (Klasztor bazylianów), ul. Sawieckaja 201 Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Uchta (Rosja, Republika Komi) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Wojszko Józef
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.07.30
LokalizacjaKostopol (Ukraina) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Kozielszczyzna (Ukraina, obwód połtawski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Siewżeldorłag (Rosja, Republika Komi) Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD
Trzaska Antoni 1907
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.24-1941.08.21
LokalizacjaLwów (Ukraina) Wilno (Litwa) Szepietówka (Ukraina), Obóz przejściowy Hoszcza (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD Kijów (Ukraina) Grajewo
Rojna 1899
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.10.01 - 1941.10.10
LokalizacjaSkałat (Ukraina, obwód tarnopolski, rejon podwołoczyski) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Starobielsk (Ukraina), Obóz jeniecki NKWD obwód archangielski (Rosja) Kazachstan
Filipowicz Władysław 1894.09.22
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.25-1941.09.08
LokalizacjaMołodeczno (Białoruś) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski) Birsztany (Litwa), Obóz internowania Janów (Litwa, okręg kowieński) Berżniki (Polska, województwo podlaskie, powiat sejneński) Kalwaria (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Wilno (Litwa) Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Aleksandrów k. Murmańska (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Włodzimierz (Rosja) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Obóz przejściowy Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej
Błaszczyk Zygmunt
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17-1943
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150
Feldman Tyburcjusz 1895
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07-1941.09.02
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Griazowiec (Rosja, obwód wołogodzki), Obóz jeniecki NKWD nr 150 Jarosław (Rosja, obwód jarosławski) Ulbroka (Łotwa), Obóz internowania Moskwa (Rosja) stacja kolejowa Kozielsk (Rosja obwód kałuski) Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska)
Staszewski Alfons 1904?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.10-1941.08
LokalizacjaKozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Półwysep Kolski (Rosja, obwód murmański) Tockoje (Rosja, obwód orenburski)
Czarniecki Władysław 1894
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.17 - 1941.08.01
LokalizacjaTrembowla (Ukraina) Tetkino (Rosja, obwód kurski), Obóz przejściowy Krzywy Róg (Ukraina), Jeniecki obóz pracy przymusowej Ajkino (Rosja, Republika Komi), Jeniecki obóz pracy przymusowej Talica (Rosja, obwód iwanowski), Obóz jeniecki NKWD Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Gorczyca Stanisław 06.02.1900
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19-1941.08.24
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Archangielsk (Rosja, obwód archangielski), Jeniecki obóz pracy przymusowej Wojtkuszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Ponoj (Rosja, obwód murmański), Jeniecki obóz pracy przymusowej Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski) Tatiszczewo (Rosja, obwód saratowski)
Jarocki Aleksy
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.12.23-1941.09
LokalizacjaGrodno (Białoruś) Białystok, Więzienie, Szosa Południowa (ul. Kopernika 21) Łomża, Więzienie, al. Legionów 36 Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi)
Górnicki Jan 1903
TematEpilog Września – żołnierze polscy w niewoli sowieckiej
Data wydarzenia1939.09.19-1941.10.25
LokalizacjaSkałat (Ukraina) Tarnopol (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Wałowa 6 Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Kotłas (Rosja, obwód archangielski)
Bojar Michał 19.09.1901, Krasne
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.11-1941.08.24
LokalizacjaWiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Obwód murmański (Rosja) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz przejściowy
Łojko Jan 1903
TematArchipelag Gułag – Daleki Wschód
Data wydarzenia1939.12.02-1941.12.02
LokalizacjaLipowica (Ukraina, obwód iwanofrankowski) Dolina (Ukraina, obwód iwanofrankiwski) Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Iwana Franki 19 Horodno (Ukraina) Kijów (Ukraina), Więzienie Łukianowskie, ul. Dehtariwska 13 Zamość Kijów (Ukraina) Dniepropietrowsk (Dnipro, Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Czyczeryna (ul. Nadiji Aleksiejenko 80) Charków (Ukraina) Piostraja Dreswa (Rosja, obwód magadański) Władywostok (Rosja, Kraj Nadmorski), Dworzec Kolejowy, ul. Aleutskaya 2 Nachodka (Rosja, Kraj Nadmorski) Magadan (Rosja, obwód magadański), Port Morski, ul. Marksa 27 Pietropawłowsk (Kazachstan) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Nowosybirsk (Rosja, obwód nowosybirski)
Piątek Stanisław 1897.04.28
TematNa nieludzkiej ziemi – katorga, głód, choroby
Data wydarzenia1941.06.14 - 1943
LokalizacjaMiedwieżjegorsk (Rosja, Republika Karelii) Podporożje (Rosja, obwód leningradzki) Oniegłag (Rosja, obwód archangielski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Łunkiewicz Polikarp 1899?
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1940.07.12-1942.08.24
LokalizacjaWyłkowyszki (Litwa), Obóz internowania Kalwaria (Litwa), Obóz interniowania Kurszany (Litwa), Obóz internowania Rakiszki (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Suzdal (Rosja, obwód włodzimierski), Obóz specjalny NKWD (Klasztor Spaso-Jewfimiejewski), ul. Lenina 135k8 Kolłag (Rosja, obwód murmański) Archangielsk (Rosja, obwód archangielski)
Bator Franciszek
TematArchipelag Gułag – Obwód twerski
Data wydarzenia1939.11.15-1940.05.15
LokalizacjaOstaszków (Rosja, obwód twerski), Obóz jeniecki NKWD
Ralf Witold 1918
Temat