Filtrowanie wyników
Filtrowanie wyników
-
Świadek; data, miejsce urodzenia
-
-
Temat
-
-
Data wydarzenia
-
Lokalizacja
-
-
Ofiary
-
-
Sprawcy
-
-
Zbrodnie
-
-
Miejsce
-
-
Treść
-
-
Typ obiektu
-
-
Data utworzenia obiektu
-
Aktotwórca
?
-
-
Medium
-
-
Dostępność świadectw
?
-
Wyniki wyszukiwania (9629)
Kuleszcz Aleksander
TematNa zesłaniu – Ural
Data wydarzenia1940.02.10 - 1943.12.31
LokalizacjaJekaterynburg (Rosja, obwód swierdłowski) Ługowoje (Kazachstan)
Hołota Włodzimierz
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.24-1941.08
LokalizacjaRawa Ruska (Ukraina), Więzienie NKWD Lwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki”, ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Republika Komi (Rosja)
Olender Teofil 1897
TematNa zesłaniu – Powołże
Data wydarzenia1940.06.29 - 1941.09.23
LokalizacjaJanówka (Ukraina, obwód wołyński, rejon horochowski) Kraj Permski (Rosja) Tockoje (Rosja, obwód orenburski) Powiat puławski (województwo lubelskie)
Tkaczyk Józef
TematLebensraum – wysiedlenia z Pomorza
Data wydarzenia1939.10.28-1943.08.05
LokalizacjaDobrogoszcz (woj. Pomorskie) Kościerzyna Puc
Anonim
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1944.08.28-1945.03
LokalizacjaLipusz, Obóz pracy przymusowej
Czapiewska Maria
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1944.08.06-1945
LokalizacjaTurzonka Dziemiany Papowo Toruńskie
Lewicki W.
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Pomorze
Data wydarzenia1941-1942.05
LokalizacjaJezioro Borowe, Obóz pracy dla Żydów Korne Owśnice Królewiec (Kaliningrad, Rosja) Berlin (Niemcy)
Rembowska Teresa
TematRobotnicy przymusowi III Rzeszy – Pomorze
Data wydarzenia1944.08.29-1945
LokalizacjaTurzonka Gdańsk
Nagaj Marian 1909
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1939.03.12 - 1942.02
Lokalizacja-
Zatoński Zygmunt 1913?
TematZagłada Żydów podczas okupacji niemieckiej – Mazowsze
Data wydarzenia1940.11.01-1942.10.06
LokalizacjaWołomin (Warszawa) Niemiecki obóz zagłady Treblinka
Zdunek Szczepan 1892
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.12.19 - 1942.04.22
LokalizacjaCzortków (Ukraina), Więzienie, ul. Mickiewicza (ul. Łesi Ukrainki 3) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Wizinga (Rosja, Republika Komi, rejon sysolski) Uchta (Rosja, Republika Komi) Sangorodok (Rosja, Republika Komi) Muraszy (Rosja, obwód kirowski) Kirow (Rosja, obwód kirowski) Gʻuzor (Uzbekistan)
Zaręba Anatol 1894.03.04
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.03.06 - 1941.09.23
LokalizacjaBrześć (Białoruś), Więzienie NKWD ,,Brygidki”, Twierdza Brzeska Orsza (Białoruś), Więzienie (Kolegium Jezuitów), ul. Lenina 6a Uchtiżemłag (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Ziembiński Marian 1888
TematPrzez państwa bałtyckie – losy internowanych
Data wydarzenia1939.09.19 - 1941.09.13
LokalizacjaPołąga (Litwa), Obóz internowania Wiłkomierz (Litwa), Obóz internowania Kozielsk (Rosja, obwód kałuski), Obóz jeniecki NKWD (Pustelnia Optyńska) Wilejka (Białoruś), Więzienie, ul. 1 Maja 50 Borysów (Białoruś), Więzienie Zarządu NKWD, ul.Gogola/ul.Lapacina; Riazań (Rosja, obwód riazański), Więzienie, Pierwomajskij pr. 27 b Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Żytyński Karol
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1939.12.20 - 1942.02.02
LokalizacjaLwów (Ukraina) Skole (Ukraina), Areszt miejski Połtawa (Ukraina, obwód połtawski) Areszt śledczy, ul. Puszkina 91 Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kargopolłag (Rosja, obwód archangielski) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski) Taszkent (Uzbekistan) Gʻuzor (Uzbekistan)
Faliński Bronisław
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1939.11.20 - 1941.10.03
LokalizacjaTockoje (Rosja, obwód orenburski) Nadwórna (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Majdan Szewczenkа 43 Stanisławów (Iwano-Frankowsk, Ukraina), Siedziba NKWD (Grekokatolickie Seminarium Duchowne), ul. Pierackiego (ul. Szewczenki 11) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kandalakszstroj (Rosja, obwód murmański) Workutłag (Rosja, Republika Komi) Workuta (Rosja, Republika Komi) Buzułuk (Rosja, obwód orenburski)
Fidyk Jarosław 1919.03.25
TematArchipelag Gułag – Ural
Data wydarzenia1940.01.06 - 1941.08.31
LokalizacjaLwów (Ukraina), Więzienie „Brygidki", ul. Kazimierzowska 20 (ul. Horodoćka 20) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Starobielsk (Ukraina, obwód ługański), więzienie NKWD №2, ul. Monastyrska 65 Iwdelłag (Rosja, obwód swierdłowski) Ust-Kamienogorsk (Kazachstan, obwód wschodniokazachstański) Ługowoje (Kazachstan) Obertyn (Ukraina, obwód iwanofrankiwski, rejon tłumacki)
Fleszar Franciszek 1907
TematArchipelag Gułag – Republika Komi
Data wydarzenia1940.09.17 - 1942.03.31
LokalizacjaDrohobycz (Ukraina, obwód lwowski) Kijów (Ukraina), Areszt śledczy NKWD, ul. Korolenka 33 (ul. Wołodymyrśka 33) Sambor (Ukraina), Więzienie NKWD, ul. Drohobycka (ul. Iwana Franki 4) Charków (Ukraina), Więzienie nr 1, ul. Swierdłowa 99 (ul. Połtawśkyj Szlach 99) Kożwa (Rosja, Republika Komi) Siewpieczłag (Rosja, Republika Komi)
Szulc C.
TematPomorze – pacyfikacja polskiej prowincji
Data wydarzenia1939.09.12-1944
LokalizacjaKobyle (woj. pomorskie)
Bukowicki Ludwik
TematArchipelag Gułag – Obwód archangielski
Data wydarzenia1940.01.09-1941.09.30
LokalizacjaŁomża, Więzienie, al. Legionów 36 Zambrów Homel (Białoruś), Więzienie, ul. Kniżnaja 1A Mohylew (Białoruś) Kotłas (Rosja, obwód archangielski) Kotłasłag (Kotłaski oddział Generalnej Dyrekcji obozów budownictwa kolejowego) Gʻuzor (Uzbekistan)
Szulc C.
Temat